Politika

Ahmet Özdemir, ‘Türkiye küresel bir saldırı altında ekonomik bir savaş veriyor’

A Haber canlı yayınına katılan AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir ekonomide yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir “Elbette burada sadece mesele ekonomi değil. Türkiye’de var olan unsurlar iktidarı devirmek için her yolu deniyorlar. Bunlara karşı yine bir savaş yürütüyoruz. Biz bunlara alışığız, Türkiye küresel bir saldırı altında ekonomik bir savaş veriyor.” dedi.

Özdemir şunları kaydetti;

“Dün içeride olan Demirtaş 7 bölgede ‘halkı ayaklandırın’ çağrısı yaptı. Kılıçdaroğlu hemen harekete geçti ve Mersin’den başlayacağını söyledi. Yani talimatı yerine getirdi. Küresel operasyonun ayakları Türkiye’de devreye girdi. Bunlar Türkiye’yi zora sokmak için hemen bir araya geliyorlar.

Daha dün Türkiye’ye 10 milyar dolarlık bir yatırım geldi. Türkiye ekim ayında cari fazla vermeyi başardı. Aslında Türkiye’nin verdiği ekonomi sistemi meyvelerini vermeye başladı. Bunun vatandaşa yansımasını engellemeye çalışıyorlar..

Tencere tava hep aynı hava

Tencere tava hep aynı hava. ‘Kıtlık varmış’ yaygarası koparmaya kalktılar ama açıklamalar geldi böyle bir durum söz konusu değil. Biz ihracata dayalı bir üretim ekonomi sistemi kurduk. Bu iyi sonuçlar verdi ve 2023’te asıl sonuçlar geldiğinde bir daha bu ülkeyi kimse durduramayacak. Onun için ellerindeki bütün enstürümanları harekete geçirecekler.

Para gücü olan parayla, medya gücü olan medyayla, siyasi gücü olan siyasetle ve yurt dışındakiler de algı operasyonlarıyla harekete geçtiler. Bunların amacı ülkenin geldiği güçlü yapıyı vatandaşa yansımadan durdurmak. Ama biz bu saldırılara açığız.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu