Ekonomi

AKEDAŞ’tan, enerji altyapısına milyonluk yatırım

Kahramanmaraş ve Adıyaman’da 750 bini aşkın tüketicisine en sağlıklı enerji hizmetini vermek için en büyük bütçeyi altyapı yatırımlarına ayıran AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş., özelleştirme sonrası 850 milyon TL harcama yaptı.

AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Yılmaz, sorumluluk sahaları olan Kahramanmaraş ve Adıyaman’da 1.7 milyonun üzerindeki nüfusun tamamına verimli ve sürekli enerji sağlamak için yollarına emin adımlarla devam ettiklerini söyledi.

 Akedaş Elektrik Dağıtım A.Ş. olarak son 10 yılda büyük yatırımlar yaptıklarını, her geçen gün altyapı, teknoloji, şebeke, ekipman ve yenileme yatırımlarını sürdürerek tüketicilerine kaliteli enerji sunmak için yoğun çaba harcadıklarını ifade eden Akedaş Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Yılmaz, özelleştirme sonrası  850 milyon TL’ye yakın yatırıma imza attıklarını kaydetti.

Mustafa Yılmaz, zorlu arazi şartlarına sahip Adıyaman ve Kahramanmaraş’ın özellikle kırsal bölgelerinde enerjinin sürekliliğini sağlamak için master planlama çalışmasını her geçen yıl yenileyerek sürdürdüklerini, Akedaş Elektrik Dağıtım A.Ş. bakım-onarım ve yenileme çalışmalarının yanında uygun alanlarda şebekeyi yeraltına alarak kesintisiz enerjinin konforunu sağladıklarını ifade etti.

Tüketicilerine kalitenin yanı sıra en hızlı hizmeti verebilmek için teknolojinin tüm imkanlarını kullanan ve yenilikçi kültürüyle yeni projeleri sistemine entegre ederek tüketici memnuniyetini ön planda tutmayı kendine ilke edinen AKEDAŞ’ın Genel Müdürü Mustafa Yılmaz, sürekli gelişen Kahramanmaraş ve Adıyaman illerinin sanayi, sağlık, eğitim, tarım, ulaşım, haberleşme gibi birçok alanında ihtiyaç duyulan enerjinin dağıtımını yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını vurguladı.

Mustafa Yılmaz, “AKEDAŞ Elektrik Dağıtım Şirketi, sanayi ve ticarette hızla gelişerek ülke ekonomisine verdiği büyük destekle anılan ve sorumluluk sahasında bulunan; Adıyaman ve Kahramanmaraş illerinin mevcut potansiyelini koruyarak artan enerji ihtiyacına da kesintisiz elektrik ile destek vermek adına elektrik altyapısında yatırımlarına devam eden müşteri memnuniyeti odaklı bir firmadır” dedi.

 Sistem kullanıcılarının can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla aydınlatma tesisleri, kesintisiz ve sürekli elektrik ile yeni kullanıcılar için ise trafo ve yeraltı/havai şebeke tesislerini Şebeke Yatırımları başlığı altında gerçekleştirdiklerini belirten Mustafa Yılmaz, bunlara ilaveten Sayaç ve Teknolojik Yatırımlar ile de çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini bildirdi.

AR-GE 21 MİLYON TL’LİK YATIRIM

Dağıtım sistemi altyapısının ulusal ve uluslararası kalite standartları düzeyine ulaştırılması, sistemin işletimine yönelik teknoloji geliştirilmesi, verimliliğin artırılması, teknik kayıpların ve işletme maliyetlerinin düşürülmesi amacıyla Ar-Ge’ye de büyük önem verdiklerine vurgu yapan Mustafa Yılmaz, şunları kaydetti:

“Şu ana kadar 11 adet tamamlanan, 12 adet devam eden olmak üzere toplam 23 adet EPDK destekli Ar-Ge projesi yürütüyoruz. AKEDAŞ Ar-Ge Merkezi projelerini dağıtım hizmetlerinin farklı alanlarında çeşitlendirerek oluşturmakta, hem teknik kaliteyi hem de hizmet kalitesini artırmayı amaçlamaktadır. Bu kapsamda, AR-GE merkezi ve projelerine de yadsınamaz büyüklükte bütçe ayıran kurumumuz, AR-GE projeleri için 2021-2025 Uygulama Döneminde 21 milyon TL’lik bütçe planlamıştır.”

Uzun süredir sektörde yer alan, bilgi birikimi ve donanımı ile her geçen gün Şirketin gelişimine katkıda bulunan AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Yılmaz, şöyle devam etti:

 ‘’Yatırımların elektrik dağıtım sektörü için büyük öneme sahip olduğu belirterek ‘’Yapılan çalışmalar ve yatırımlar ile ihtiyaca yönelik bölgelere öncelik vererek iş ve işlemlerimizi sürdürüyoruz. Tüketici memnuniyetini önemsiyor ve kurumsal faaliyetlerimizi bu çerçevede düzenliyoruz. Gelişen çağda tüm gelişmelere uyum göstermeye çalışıyoruz. Elektrik dağıtım hizmetini yürüttüğümüz Adıyaman ve Kahramanmaraş şehirlerinde tüm tüketicilerimizin sunduğumuz hizmetten memnun olmasını umarak, başarılı ve emin adımlarla yolumuza devam ediyoruz, bundan sonrada hep bir adım daha ileriye diyerek, çalışmalarımızı yürüteceğiz. ‘’

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu