Ekonomi

AKEDAŞ’tan  AR-GE’ye 21 milyon TL yatırım!

Kahramanmaraş ve Adıyaman illerinde binlerce aboneye hizmet veren ve yeni mottosu “Ar-Ge ve İnovasyon” olan  AKEDAŞ Elektrik Dağıtım, tüm tüketicilerini verimli ve sürekli enerji ile buluşturmak için yatırımlarına devam ediyor.

 Adıyaman ve Kahramanmaraş illerinin zorlu coğrafi şartlarının yanı sıra özellikle kış aylarında oluşan olumsuz hava koşullarının da bölgede enerji arzında verimliliği tehdit eden unsurlar olarak öne çıkarken AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş tarafından uzun süredir sektörde elde edilen birikim ve tecrübeyle gerçekleştirilen planlamalar doğrultusunda gerçekleştirilen yatırımlar söz konusu tehditleri bertaraf etmek için en önemli enstrüman olarak öne çıkıyor.

Üreterek ülke ekonomisine katkı sunan Kahramanmaraş ve Adıyaman’da yaptığı yatırımlarla kesintisiz enerjinin önünü açan AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş’nin Ar-Ge ve inovasyonla birleşen teknolojik yatırımları günün sonunda sürdürülebilir ve kaliteli enerjinin temelini oluşturuyor.

 750 BİN ABONEYE HİZMET

Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta tüm tüketicilerini verimli ve sürekli enerji ile buluşturmak için yatırımları bir bir hayata geçirdiklerini ifade eden AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Yılmaz, “750 bini aşkın tüketicilerimizin tamamını kaliteli ve kesintisiz enerjiyle buluşturmak için var gücümüzle çalışıyoruz dedi.

1 MİLYAR TL YATIRIM

Yılmaz, AKEDAŞ olarak özelleştirme sonrası dönemde altyapı, teknoloji, şebeke, ekipman ve yenileme yatırımlarının yanı sıra insan odaklı yatırımları da hayata geçirerek tüketicilerine enerjiyi en kaliteli şekilde ulaştırmanın gayreti içerisinde olduklarını belirterek, “Günümüzün yaşam koşullarında üretimin en büyük argümanı olan enerjide kalitenin ve verimli enerjinin sürdürebilirliğini sağlamak için özelleştirme sonrası dönemde şebeke yatırımları başta olmak üzere yaklaşık 1 milyar TL tutarında yatırıma imza attık” dedi.

2022 YILINDA YAKLAŞIK 400 MİLYON TL

Tüketici memnuniyetini odağına alan AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş. olarak yatırımlarına devam ettiklerini belirten Yılmaz, “Yatırımlarımızı planlarken müşteri odağımızı müşteri memnuniyeti oluşturuyor. Yatırımlarımızı tüketici memnuniyeti odaklı bir anlayışla gerçekleştirirken sorumluluk sahamızın her köşesine kaliteli ve kesintisiz enerji arzını sağlamak için 2022 yılında planlanan yaklaşık 400 Milyon TL’lik yatırımı yılsonuna kadar tamamlamayı hedefliyoruz” bilgisini paylaştı.

AR-GE İLE TEKNOLOJİ

Mustafa Yılmaz, bir taraftan üretim için sanayi kuruluşlarına, diğer taraftan zorlu bir coğrafyaya sahip Adıyaman ve Kahramanmaraş’ın her köşesine kesintisiz enerji götürmenin temel amaçları olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

“Her geçen gün gelişen teknoloji ve altyapı karşısında kendinizi yeni sisteme adapte etmiş ve günün değil anın teknolojisi yakalayabiliyor olmalısınız. Bunun için de hizmet planınızın en büyük parçasını Ar-Ge oluşturmalı. Bu sistemle çalışıyor ve teknolojiye aralıksız yatırım yapmaya devam ediyoruz. Odağımıza koyduğumuz tüketici memnuniyeti için teknolojinin imkânlarını sonuna kadar kullanıyoruz.  Neredeyse her saniye gelişen teknoloji karşısında hem bölgesindeki tüketicilerin enerji gereksinimlerine cevap vermek hem de, teknik kayıpları minimuma indirilerek uluslararası arenada Türkiye’nin rekabet gücünü artırmak için teknoloji merkezli planlar yapıyoruz.”

Mustafa Yılmaz, pandemi ile birlikte tedarik zincirinde yaşanan aksamalar, üretim darlığı ve enerji maliyetlerinin artmasının yanı sıra, küresel ısınmayla yaşanan kuraklığın enerjiye hem üretim hem tüketim alanında büyük bir yük getirmesinin dezavantajlarını Ar-Ge projeleriyle en aza indirmeye çalıştıklarını bildirdi.

Teknolojinin küresel çapta gelişme gösterdiği mevcut düzende Ar-Ge’nin ülkeler ve şirketler bazında çok büyük bir öneme sahip olduğunu dile getiren Genel Müdür Yılmaz, “Biz bu gereksinimi gördük ve alanında uzman kadromuzla kendi bünyemizde Ar-Ge birimimizi kurarak hızla çalışmalara başladık. Tüm şirketlerin Ar-Ge’ye verdikleri önem, geleceğin teknolojisine ayak uyduracak adımlar atarak hizmet kalitesini yükseltme odaklıdır. Tabi ki şirket olarak teknolojik hedefimiz aynı ama bizim açımızdan öne çıkan unsur aynı zamanda tüketici memnuniyetidir. Sorumluluk alanımızdaki bölgelerde hizmet akışının gelişimi için hem teknolojik gelişmelere hem de inovasyon ve Ar-Ge projelerine çok büyük önem veriyoruz” diye konuştu.

AR-GE’YE 21 MİLYON TL

AKEDAŞ Elektrik Dağıtım A.Ş olarak Ar-Ge Merkezi tarafından şuana kadar oluşturulan 34 Ar-Ge projesinin 16’sının uygulamaya konulduğunu ve 18’inin de devam ettiğini belirten Genel Müdür Mustafa Yılmaz, “Bu projelerden 30’u EPDK tarafından, 1’i ise hem EPDK hem de TÜBİTAK tarafından desteklenmekte. Ar-Ge Merkezimize 2016-2020 yılları arasında 4,5 milyon TL olarak tahsis edilen bütçe, 2021-2025 döneminde 21 milyon TL’ye çıkarılmıştır” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu