Ekonomi

Balcıoğlu, ‘Çocuklar fabrika tozuyla büyüyor burada kredi batmaz’

Dünya Gazetesi yazarlarından Vahap Munyar, Kahramanmaraş ziyaretinde KMTSO Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Balcıoğlu ile arasında geçen anekdotu köşesinde paylaştı.

Usta yazar, bu gün kaleme aldığı köşe yazısında Kahramanmaraş’ta bir araya geldiği iş insanlarıyla ilgili konuşmaları aktardı.

İŞTE O YAZI…

‘Çocuklar fabrika tozuyla büyüyor burada kredi batmaz

HAKAN Güldağ, Şeref Oğuz, Handan Sema Ceylan ve Ali Eskalen ile birlikte Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası’ndayız (KMTSO).

Masada KMTSO Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Balcıoğlu’nun yanısırsa yönetim kurulu üyeleri Abdullah Şirikçi, Ertuğrul Korkut Tanrıverdi, Mehmet Beşen, Nazlı Ceylan Balduk Korkut, Mikail Utlu, Kahramanmaraş Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Aykut Balcıoğlu var.

Şahin Balcıoğlu, Hüsnü Özyeğin’in Finansbank’ın sahibi olduğu dönemden bir anekdot anlattı:

–          Hüsnü Özyeğin, Finansbank şube açılışı için Kahramanmaraş’a gelmişti. Bazı fabrikaları gezdi. Sanayici ailelerin çocuklarını fabrikalarda gördü. Kredi limitlerini artırma kararı aldı.

Özyeğin’in o tur sırasında banka şube müdürüne verdiği mesajı anımsadı:

–          Hüsnü Bey, “Burada sanayici ailelerin çocukları fabrika tozuyla büyüyor. O çocuklar büyüyünce ailelerinin işine sahip çıkar. Yani, Kahramanmaraş’ta kredi batmaz” dedi.

Balcıoğlu, Özyeğin’in kentteki sanayicilere, iş insanlarına verdiği sözü de aktardı:

–          Hüsnü Bey, “Eğer şubemizden kredi işinizi çözemezseniz beni arayın. Ben çözerim” diye söz de verdi.

Balcıoğlu, anekdotu aktardıktan sonra ekledi:

–          Kahramanmaraş’ta bankacılar çok rahattır. Çünkü, Hüsnü Özyeğin’in de yıllar önce gözlemlediği gibi burada kolay kolay kredi batmaz.

Kahramanmaraş’ın ihracatta 1.4 milyar doları yakalaması, 2023 için 5 milyar dolarlık hedef koyması, kentteki sanayinin gücünü, ikinci, üçüncü kuşakların bayrağı yukarı taşıdığını gösteriyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu