Ekonomi

Başkonuş yaylası turizmde gözde mekan oldu

Kahramanmaraş’ın en güzel örneklerinden Başkonuş yaylası son yıllarda şehrin tanıtımında çok önemli rol üstlenen bir turizm merkezine dönüşüyor.

Başkonuş Yaylası Yönetim Kurulu Başkanı Srhan Erdoğanyılmaz 20 milyon lira yatırımla bölgenin işletmesini devraldıklarını belirterek, bungalov evlerde, karavan kamping ve çadır kamping alanları ile ziyaretçilerine hizmet verdiklerini duyurdu.

Yıllarca geyik üretme merkezi olarak kullanılan Başkonuş Yaylası, geyiklerin doğaya bırakılmasından sonra mesire alanı olarak değerlendirilmeye başlandı. Mülkiyeti devlete ait olan yaylayı 20 milyonluk bir yatırımla kiralayan işadamı ve Girişimci Serdar Erdoğanyılmaz, yatırımlar tamamlandığında bölgenin çok önemli bir turizm tesisi olacağını vurguladı. Bölgede yatırımların geldiği nokta hakkında bilgiler veren Erdoğanyılmaz,

“Şu anda bungalov evlerde, karavan kamping ve çadır kamping alanlarında konaklama hizmeti verilerek yurt içi ve yurt dışı misafirler ağırlanmaktadır. Mevcut lokanta ve tesislerde yiyecek içecek hizmetleri verilmekte olup, kısa zaman sonra hizmete açılacak olan kır lokantası ve kongre salonu ile de daha kaliteli hizmet verilmesi sağlanacaktır. Ayrıca, sahada market, ekoturizm yürüyüş alanları, çeşmeler, tuvaletler ve diğer rekreasyon tesisleri ile misafirlerin memnuniyeti sağlanmaktadır.”

“EL ELE VERİP, HEP BİRLİKTE ÇALIŞARAK, KAHRAMANMARAŞ’I TURİZM ŞEHRİ YAPACAĞIZ”

Başkonuş Yaylası Turizm  Tesisleri Yönetim Kurulu Başkanı Serhan Erdoğanyılmaz,

İstanbul merkezli uluslararası bir holdingdeki işini bırakarak doğduğu şehre hizmet için gelip eşiyle birlikte  iki yıldan bu yana Başkonuş Yaylası  ve Kahramanmaraş’ın tanıtımı için emek verdiklerini ifade ederek;

“Başkonuş Yaylası’nda pandemi ortamına rağmen yeni yatırımlar yapılarak  uluslararası turizm kalitesine ulaşılması, şehrimize gelen  yerli ve yabancı turist sayısını artırmaktadır. Son zamanlarda şehrimize gelen önemli misafirlerimizin de ziyaret yeri olan Başkonuş Yaylası şehrimizin gurur kaynağı olmaktadır.

En son ziyaretçilerimizden biri olan ve Başkonuş Yaylası’nı ve şehrimizi onurlandıran Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nurettin Nebati, bilgi alıp alanda  Sayın Valimiz ve iş adamlarımız ile birlikte yaptığı gurup yürüyüşü sonrası Başkonuş Yaylası’nı çok beğendiğini, yöneticileri tebrik ettiğini ve en kısa zamanda eşiyle birlikte yeniden  geleceğini söylemiştir.

Kuruluş Osman, Türkler Geliyor, Benim Adım Melek gibi önemli dizilerin yönetmen ve oyuncularını misafir eden ve adı dizilerde de geçen Başkonuş Yaylası, Kahramanmaraş’ın gözde turizm merkezidir ve hizmet kalitesini artırarak bu işlevini sürdürmektedir.

Başkonuş Yaylası ile birlikte, Yavşan, Ilıca, Döngel Termal Tesisleri, Yedikuyular, Ekinözü, Kapıçam Ekstrem Spor Tesisleri, Ali Kayası, Yeşil Göz, Tekir, İlçelerimiz ve tüm Edebiyat, Tarih ve İnanç Turizmi potansiyelimiz ile Türkiye ve Dünya çapında bir Turizm Şehri olabilmek için yatırım yapan girişimcileri alkışlayıp moral desteği verip, birlik beraberlik içinde, hasetlik yapmadan çalışmamız gerektiğine inanıyorum.

İnşallah, el ele verip, hep birlikte çalışarak, Kahramanmaraş’ı Turizm Şehri yapacağız.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu