Ekonomi

BN Hotel Thermal&Spa’da şifa dolu tatil ayrıcalığı

Türkiye’nin en yeni ve en kapsamlı termal otellerinden biri olan BN Hotel Thermal & SPA, pandemi koşullarını dikkate alarak oluşturduğu yüksek standartlardaki hijyen önlemleriyle sayesinde almaya hak kazandığı “BUREAU VERITAS Güvenli Turizm Sertifikası” ile konuklarının sağlığını güvenceye alırken, termal havuzlarıyla da “Şifa dolu” tatil imkanı sunuyor. 

Mersin’in Akdeniz ilçesine bağlı “İçmeler” mevkiinde, Mersin Serbest Bölge Kavşağı’nın 5 kilometre kuzeyinde, Toros Dağlarının eteğinde, Adana Havalimanı’na 45 dakika, Mersin Marina’ya ise 30 dakikalık mesafesi bulunan BN Hotel Thermal&SPA; otoban bağlantı kavşakları ve havayolu ulaşım kolaylığı imkanlarıyla yerli ve yabancı turistlerin gözdesi oldu. 

GÖZ ALICI MİMARİ

Lokasyon avantajı, doğa harikası bölgedeki gözalıcı mimarisinin yanı sıra hepsinden önemlisi güvenli, sağlıklı ve hijyen koşullarda Avrupa standartlarının üzerinde hizmet sunan BN Hotel Thermal&SPA; kadınlar, erkekler ve aileler için ayrı bölgelerde açık – kapalı toplam 23 adet termal havuz ile bölgenin en büyük  Aqua Parklarından birine sahip Mersin’in 5 yıldızlı tek termal oteli olma özelliğini taşıyor.

Vizyoner yaklaşım ve seçkin bir kadro ile konuklarına beklentilerinin üzerinde tatil imkanı sunan BN Hotel Thermal&SPA Hotel Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Narlı, “2020 yılında hizmete açtığımız otelimiz, Balsuyu ailesiyle ortak olarak hizmete açtığımız ilk turizm yatırımıdır. Aile  büyüklerimiz bizlere güvenerek, yönetimi gençlere emanet ettiler.  Hedefimiz, otelimizi Türkiye’nin en iyi termal oteli olarak konumlayarak hizmet vermek. Projelerimizi ve tüm gelişim planlarımızı bu vizyonu hayata geçirmek üzere oluşturduk” dedi. 

Yusuf Narlı, 102.000 m2 arazi üzerinde, 46.000m2 kapalı alanı bulunan otellerinin, 11.500 m2’lik Spa alanı ile Türkiye’nin en büyük SPA alanına sahip olduğunu ifade ederek, “BN Hotel SPA Merkezimizde doğal mineralli termal su kaynağı ile açık-kapalı, özel-ortak termal havuzlar, kişi ve ailelere özel VIP SPA alanlarında özel eğitimli ekibimizle SPA ve Wellness hizmeti sunmaktayız” bilgisini verdi.

246 ODA, 3 ADET SÜPER LÜKS VİLLA

Toplamda 246 oda ve birbirinden bağımsız 3 adet süper lüks villanın bulunduğu otelin, konuklarının tüm ihtiyaçları düşünülerek ve resort mantağıyla tasarlandığını vurgulayan Yusuf Narlı, “Her bir aile bireyinin ihtiyaçlarını ve beklentilerini gözeten, keyifli zaman geçirebileceği aktiviteler, çocuklar için ayrılmış soft play alanları, aquapark, gençler için ayrılmış bağımsız kafeteryalar, bowling, oyun konsolları, sinema, diskotek, açık alan tenis kortları ve basketbol sahası, yürüyüş parkuru gibi çeşitli eğlence, spor ve aktivite alanları ile tatil deneyimine dair birçok hizmeti sunuyoruz” diye konuştu. 

ÖNCE SAĞLIK

Otelin, Bakanlıkça yayınlanan “Konaklama Tesisleri ve Tesisler Bünyesinde Yer Alan Yeme & İçme Ünitelerinde Pandemi Süresince Uygulanacak COVID-19 ve Hijyen Uygulamaları Değerlendirme Kriterlerini” yerine getirdiği için “BUREAU VERITAS Güvenli Turizm Sertifikası” almaya hak kazandığını vurgulayan Yusuf Narlı, şunları söyledi:

“Yapılan bu çalışma çerçevesinde tüm personelimize pandemi süreci hakkında gerekli eğitimler verildi. Yine tüm çalışanlarımızı COVİD-19 aşıları da tamamlandı. Otel içerisindeki tüm toplu kullanım alanlarındaki oturma düzeni ve servis sunumları pandemi şartlarına göre düzenlendi. Ozon cihazlarımız ile ortak kullanım alanlarında ve odalarımızda düzenli olarak yüksek standartlı sterilizasyon yapılmaktadır. Misafirlerimiz odalarına kendi girişlerinden hemen önce ozon teknolojisi ile sterilize edilmiş odalarda konaklamaktadır.”

TERMAL SUYUN KALİTESİ TESCİLLİ

Yusuf Narlı, otellerine ait termal suyun İstanbul Üniversitesi ve Sağlık Bakanlığı tarafından test edilip onaylandığını belirterek, “ 6388 mg/litre mineral değerine sahip termal suyumuz, cilt rahatsızlıklarına, eklem ve kemik ağrılarına, solunum sorunlarından diyabete kadar birçok rahatsızlığa iyi gelmekte, vücut direncini artırmaktadır” dedi.

2020 yılında kapılarını açan yeni bir otel olmasına rağmen yerli ve yabancı turistlerin ilgisinin odağına yerleşmeyi hizmet kalitesine bağladıklarını belirten Yusuf Narlı, şöyle devam etti:

 “BN Hotel, yeni ve özel tasarıma sahip, hizmet kalitesini üst seviyede tutan bir otel. Bu anlamda güvenli, huzurlu ve konforlu tatil için yepyeni bir deneyim arayan kişiler için eşsiz bir alternatif sunuyoruz. Otelimizin bölge için de önemli bir yatırım olduğunu düşünerek hizmet kalitesindeki çıtamızı yüksek noktaya koyduk. Doğanın içinde, özel ve ayrıcalıklı hizmet sunan, dinlenme – huzur – konfor ve en iyi hizmet anlayışını benimseyen bir yaklaşım ile hizmet veren, adeta yayla evi havası ve doğasına yakın bir ortamda keyifli zaman geçirmek isteyen tüm misafirlerimiz için mükemmel bir seçenek diyebiliriz.”

Yusuf Narlı, üstün hizmet kalitesi, yeme-içme, SPA ve konaklamada en üst düzey kalitede tasarım ve hizmet tanımı ile çıktıkları bu yolda, uluslararası otelcilik standartlarını geleneksel Türk konukseverliğinin kültürel nitelikleri ile pekiştirerek hem yurtiçi hem de yurtdışı misafirlerinin, sağlık ve tatil tercihinde ilk seçeneği olmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu