Ekonomi

Depremin merkezinde Ticaret tekrardan canlanıyor!

Türkiye’de 6 Şubat’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremlerin merkezi Kahramanmaraş’ta ticaret yeniden canlanmaya başladı.

asrın felaketi olarak adlandırılan sarsıcı depremlerin merkez üssü Kahramanmaraş’ta ticaretin tekrardan eski canlılığına dönmesi için hem esnaf hemde Türkiye’nin önde gelen Markaları kent için çalışmalarını  sürüdürüyor.

Depremin ardından uzun bir süredir işlerine ara veren kahramanmaraşın tek AVM sindede iş yerleri kendilerini yenileyerek depremzelerin ihtiyaçlarını karşılayıp yeni bir morel motivasyon için çaba gösteriyor

Türkiye’nin önde gelen hazır giyim markalarından olan SARAR grubu Kahramanmaraş ta dün AVM de depremin ardından yeniden merhaba dedi .

Sarar grubunun Kahramanmaraş’taki tek kapsamlı mağazası dün açılış ve yeni sezon styling tanıtım organizasyonu gerçekleştirdi.

Organizasyona sarar grubun protokol müdürü Alaatin Çoban AK parti milletvekili Ömer Debgici Büyükşehir Bld Bşk Hayrettin Güngör,Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman,il jandarma komutanı tuğğenarel Gökhan İnan,istiklal üniversitesi rektörü Prof Dr  İsmail bakan yardımcısı Prof Dr burcu erşahan iş adamları STK temsilcileri ve Vatandaşlar katıldı.

Açılışta konuşan sarar protokol müdürü Alaatin çoban deprem bölgesin hızla toparlanmasına bir nebzede olsa katkı sunmanın gururunu yaşadıklarını söyledi.

Önceki dönem tarım bakanı Vahit kirişçi ile Büyükşehir bld başkanı hayrettin Güngör birer konuşma yaptı.

Vahit Kirişçi Bu açılış deprem sonrası hayatın normale döndüğünü gösteriyor.

AVM bu şehir için önemli merkez ticari ve sosyalleşme merkezi deprem sonrası hızla toparlanmadığını görmek mutluluk verici taktire şayandır dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu