Ekonomi

Dünya Tasarım Ödüllü HG Hospital, Kahramanmaraş İçin Önemli Bir Yatırım

Kahramanmaraş MÜSİAD Başkanı Şerafettin Özcan ve Yönetim Kurulu üyeleri, iş insanı Dr. Halil Gürsoy’un yaptığı 300 yataklı HG Hospital Hastanesi’ni ziyaret etti. Başkan Özcan, HG Hospital’ın Kahramanmaraş için önemli bir yatırım olduğunu vurguladı.

Önemli Bir Yatırım

MÜSİAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Şerafettin Özcan, ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, “Yatırım miktarı 2 milyar lirayı aşan Kahramanmaraş HG Hospital Hastanesi’ni gezdik, baştan sona inceleme yaptık ve Dr. Halil Gürsoy Bey’den bilgi aldık. Kahramanmaraş için önemli bir yatırım. Allah hayırlı eylesin,” diyerek Gürsoy’a teşekkür etti.

Dünya Tasarım Ödüllü Hastane

Özcan, hastanenin 2023 yılında dünya tasarım ödülü aldığını ve 300 yatak kapasitesiyle şehrin büyük bir ihtiyacına cevap vereceğini belirtti. Özcan, “Bölgenin en büyük ve en kapsamlı hastanesi oluyor. Depremden yara almış bu güzide memleket, böylesine büyük ve hayati yatırımlarla daha da güçlü bir şekilde ayağa kalkacaktır,” diye konuştu.

Sağlık ve Turizm Yatırımları Artmalı

MÜSİAD Başkanı Özcan, Kahramanmaraş’a sağlık ve turizm alanlarında daha çok yatırım yapılması gerektiğini vurgulayarak, “MÜSİAD üyemiz kıymetli iş insanımız Halil Gürsoy Bey’in bu yatırımı hepimize örnek olmalı ve cesaret vermeli. Özellikle depremden sonra deprem şehirleri arasında yapılan en büyük yatırımın HG Hospital olması da çok önemli. Yaşadığımız şehrimizin gelişimi bizim için öncelik olmalı. Bu vesileyle Halil Gürsoy Bey’e çok teşekkür ediyorum,” dedi.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu