Ekonomi

İşte Ak Partinin Kahramanmaraş’ta oy durumu!

Siyasi partilerin seçim hazırlıkları sürerken, araştırma şirketlerinin yaptığı anketlere de bir yenisi daha eklendi. ORC Araştırma, 2023’te yapılacak olan cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlere yönelik anket çalışmaları kapsamında 5 ildeki son durumu paylaştı. Sivas, Zonguldak, Hatay, Elazığ ve Kahramanmaraş’ta yapılan ankette dikkat çeken sonuçlar yer aldı.

Seçim sürecinde olduğumuz şu günlerde siyasi partilerin hazırlıkları ve çalışmaları sürerken, araştırma şirketleri de kamuoyu yoklamalarına devam ediyor. Türkiye genelinde yapılan anketlerin yanı sıra illere göre oy dağılımını gösteren anketlerden de dikkat çeken sonuçlar geliyor.

Son olarak ORC Araştırma tarafından temmuz ayının ilk haftasında yapılan anket sonuçlarında da çarpıcı veriler yer aldı. Sivas, Zonguldak, Hatay, Elazığ ve Kahramanmaraş’ta yapılan anketlerde AK Parti 4 ilde birinci sırada gelirken, 2018’deki seçimlere oranla oylarının düşüşte olduğu görüldü.

SİVAS’TA OYLAR DÜŞSE DE AK PARTİ ÖNDE

Sivas’ta 4-7 Temmuz arasında yapılan ankette AK Parti yüzde 39.5’le ilk sırada yer alırken, 2018’e oranla düşüş olduğu görüldü. İkinci sıradaki CHP’nin ise oylarını artırarak yüzde 20.4’e yükselttiği dikkat çekti.

Kahramanmaraş’ta AK Parti’nin oyları 2018’e göre yüzde 15’ten fazla düşerken yüzde 43.1’le yine birinci parti oldu. 

İYİ Parti ise yüzde 18.9’la ikici sırada yer aldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu