Ekonomi

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi otobüs şoförü alıyor!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi AKBEL A.Ş. tarafından aşağıdaki şartları taşıyanlar arasından 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine göre istihdam edilmek üzere bir adet otobüs şoförü alımı yapılacağı duyuruldu.

A- Aranan Şartlar

2018/11608 sayılı BKK ile yürürlüğe konulan İl Özel İdareleri, Belediyeler ve Bağlı Kuruluşları ile Bunların Üyesi Olduğu Mahalli İdare Birliklerinin Personel Çalıştırmasına Dayalı Hizmetlerin Gördürülmesine İlişkin Usul ve Esasların 4’üncü maddesindeki şartları taşımak.

Nurhak İlçe nüfusuna kayıtlı olmak ve Nurhak İlçesinde ikamet ediyor olmak.

En az 5 yıllık iş tecrübesine sahip olmak. (5 yıllık tecrübe şartını sağlayan yeterli başvuru olmaması halinde sınava çağrılacak adaylar tecrübe süresi en uzun olandan başlamak üzere sıralanacak ve 3 katı aday sınava çağrılacaktır.)

Son müracaat tarihi itibariyle 50 yaşını geçmemiş olmak.

Ehliyetine alkol, uyuşturucu madde vb. nedenlerden dolayı herhangi bir sebeple işlem yapılmamış ve ceza puanından dolayı ehliyetine el konulmamış olmak.

Asli Kusurlu olarak ölümlü ya da yaralanmalı trafik kazası yapmamış olmak.

Daha önce çalıştığı işyeri/işyerlerinden 4857 sayılı İş Kanununun 25’inci maddesi kapsamında kasıt ya da kusurlu davranışları sebebiyle iş akdi feshedilmemiş olmak.

B- Müracaat Tarihi ve Şekli

Başvuru şartlarını taşıyan adaylar 08 – 22 Kasım 2021 tarihleri arasında AKBEL A.Ş. Genel Müdürlüğüne şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir.

C- Sınav ve Değerlendirme

Başvuru şartlarını taşıyanların tecrübe durumu dikkate alınarak, alınacak personel sayının 3 katı aday, sahip oldukları sürücü belgesinin niteliğine uygun araç ile belirlenen tarihlerde AKBEL A.Ş tarafından uygulamalı sınava tabi tutulacaktır.

Başvuran 3 katı aday arasından yeterli koşulları sağlayan aday bulunmaması halinde tecrübe süresi dikkate alınarak başvuran diğer adaylar arasından 3 katı aday sınava davet edilecektir.

Uygulamalı sınava katılmaya hak kazananlar ile uygulama sınavının yer ve tarihi adaylara ayrıca duyurulacaktır.

BAŞVURU BİLGİLERİ
KurumKahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi – AKBEL
Başvuru Adresiİstasyon Mahallesi Gazi Mustafa Kemal Bulvarı No.19 /1 Dulkadiroğlu/Kahramanmaraş
Elektronik Posta Adresi[email protected]
Başvuru İletişim ve Koordinasyon(+90 344) 225 46 85
Başvuru Tarih Aralığı08.11.2021 / 22.11.2021
Başvuru ŞekliKahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi AKBEL A.Ş Genel Müdürlüğüne şahsen yapılacaktır.
BAŞVURU ESNASINDA ADAYLARDAN İSTENİLECEK BELGELER
Diploma Fotokopisi (Aslı başvuru esnasında ibraz edilecektir.) Ehliyet Fotokopisi (Aslı başvuru esnasında ibraz edilecektir.) Sürücü Belgesi Detay Bilgileri (İl Emniyet Müdürlüğünden alınacaktır.) İş Deneyim Belgesi (AKBEL A.Ş. tarafından verilecek matbu form)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu