Ekonomi

Kahramanmaraş Tekstil İhtisas OSB’de ilk fabrikanın inşaatı başladı

Kahramanmaraş, tekstil sektöründe önemli bir hamle yapmaya hazırlanıyor.

Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Mustafa Narlı, Tekstil OSB’de ilk fabrikanın inşaatının başladığını belirterek “5 parsel sahibi daha şimdi orada kotları almak istiyorlar. Biz de kesin tahsisleri yapıp orayı bir an önce ayağa kaldırmak istiyoruz” dedi.

Türkiye’de tekstilde önemli bir yere sahip olan Kahramanmaraş’ta yıllardır üzerinde çalışılan ve Tekstil İhtisas OSB’de sona yaklaşılıyor.Tekstil İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Narlı, Tekstil İhtisas OSB’nin çalışmalarının OSB Yönetim Kurulu Başkanı merhum Mehmet Balduk’un döneminde başladığını belirterek, “Tabii çok zorlu bir süreçti. En zorunu da galiba bana bıraktılar. Mustafa Buluntu başkanla beraber şu anda altyapısının yüzde 80’ini bitirdik. İnşallah bu yılsonuna kadar da Allah nasip ederse bir kaza bela olmaz bitirmeyi düşünüyor” dedi.

OSB’deki ilk inşaatın başladığını da belirten Başkan narlı, “Orada bir parsel sahibi çalışmalara başladı, inşaata başlaması bizleri mutlu etti. Beraber orada kendisiyle yerinde inceleme yaptık. 5 parsel sahibi daha şimdi orada kotları almak istiyorlar. Biz de kesin tahsisleri yapıp orayı bir an önce ayağa kaldırmak istiyoruzAllah nasip ederse.Orada 80 küsur parsel var. Hep beraber orayı ayağa kaldırmayı düşünüyoruz” diye konuştu.

“KÜÇÜK SANAYİ, BÜYÜK SANAYİ YAN YANA ŞEHRİMİZİ AYAĞA KALDIRALIM”

Büyük sanayi kadar küçük sanayinin de çok önemli olduğunu ifade eden Narlı, şunları söyledi:

“Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi şehre çok katkı sağlayacak çok faydası olacak. Bizim olmazsa olmazımız küçük sanayi orada taahhüt ettikleri yeri Sanayi Bakanlığı bir an önce verirse daha hoş olur. Büyük sanayi olmazsa küçük sanayi olmaz, küçük sanayi olmazsa büyük sanayi olmaz. Oranın bir an önce yetiştirilmesi lazım. Bizim esas kanayan yaramız o küçük sanayi. Onu kurtaralım ki, hep beraber, ikisi bir kurtarılmış olsun. Onun sözünü işte birkaç ay önce almıştık. Onların bir an önce burayı ayağa kaldırması lazım. iki sanayiyi birbirine entegre edelim. Küçük sanayi, büyük sanayi yan yana şehrimizi ayağa kaldıralım.”

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu