Kültür-Sanat

Kahramanmaraşlı yazardan yeni roman

Kahramanmaraş’ın sevilen simalarından esnaf ve araştırmacı kimliği ile ön plana çıkan Ali Gemci, ‘’Yalnız Efe’’ adlı ilk romanını Kervanhan’da düzenlediği basın toplantısı ile tanıttı.

Sosyal Medya’da arkası yarın olarak başlayan hikâyelerin bir araya gelmesiyle BİN sayfalık roman oldu.

Toldagırlı Ali Bey olarak tanınan, Kahramanmaraş’ta bakırcılıkla uğraşan Ali Gemci, sosyal medyada arkası yarın olarak başladığı hikâyelerinin çok beğeni ve yorum almasıyla yazdıklarını iki ciltlik kitapta topladı. Roman kitabı ölçütleri dışına çıkılarak da bir ilki gerçekleştirdiklerini söyleyen Gemci, Kahramanmaraş 7. Kitap ve Kültür Fuarında kitabını imzalayacak.

Kervanhan’da romanın tanıtım toplantısı için basın mensupları ile bir araya gelen Gemci kitap hakkında şunları söyledi:

‘’Pandeminin yasaklı günler döneminde Maksat Maraş adında sadece Maraş tarih ve kültürünün anlatıldığı sosyal medya sayfamız var. Bu sayfamızda arkası yarın olaraktan birkaç bölüm yazdım. Bu bölümler çok beğeni aldı. Ve sayfamızda hikâyeyi yazmaya devam ettik. Zamanla bu arkası yarın hikâyelere olan ilgi arttı, beğeni oranları ve yorumlar çok yükseldi. Bu da bize yazma konusunda şevk verdi. Kıymetli üstatlarımız var; Maraş Camiasının yakından tanıdığı insanların da yapmış olduğu yorumlar bize daha çok haz verdi. Arkası yarın olaraktan 200 bölüm yazdık. 200 Bölüme gelince şair ve yazar Hanefi Yılmaz üstadım, ‘Artık 200 bölüm oldu dükkânı kapat’ dedi. Bizde böylelikle bölümlere son vermiştik olduk. Farkında olmadan BİN sayfalık roman yazmışız. Bu BİN sayfalık romanı önce 200 sayfalık 5 cilt yapalım dedik. Bir yayınevinden değil, kendimiz çıkarttık. Dev boyutta bir roman çıkarttık. Roman ölçütleri üzerinde oldu. İki ciltlik bir roman oldu.’’

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu