Ekonomi

Kahramanmaraş’ta 3 Yeni OSB tüzel kişilik kazandı

Kahramanmaraş’ta 375 sicil numarası ile Aksu OSB, 376 sicil numarası ile Erkenez OSB ve 377 sicil numarası ile Türkoğlu-2 OSB tüzel kişilik kazandı.

Türk sanayisinin lokomotifi organize sanayi bölgelerine yenileri eklenmeye devam ediyor.

Kahramanmaraş’ta 375 sicil numarası ile Aksu OSB, 376 sicil numarası ile Erkenez OSB ve 377 sicil numarası ile Türkoğlu-2 OSB tüzel kişilik kazandı. Böylece Türkiye’de OSB sayısı 372’ye ulaştı.

Kahramanmaraş’ın lokomotif sektörü tekstil. Yatırımlar yoğun olarak bu sektöre yapılıyor.  Pamuk ipliği, örme kumaş, dokuma, denim, hazır giyim gibi dallarda faaliyet gösteren sektör artık, kabına sığmıyor. Bunun yanında son yıllardaki sektör çeşitliliği de hızla artıyor.

Özellikle firmaların enerji sektöründe, şehir de ve şehir dışındaki yatırımlarla göz doldurmakta ve hızla büyüyor. Şehir madeni mutfak eşyası üretiminde Türkiye de birinci sırada. Hatta tekstilden sonra en fazla istihdamı da bu sektör sağlıyor. Çimento, kağıt, gıda sanayi, özellikle dondurma sektörü, plastik boru gibi sektörlerin başarısı birbirini izliyor.

Bölgede sanayileşme 2003 yılında başlamıştır. 2022 yılına gelindiğinde ise Kahramanmaraş önde gelen sanayi illerimiz arasında.

Kahramanmaraş’ta 375 sicil numarası ile Aksu OSB, 376 sicil numarası ile Erkenez OSB ve 377 sicil numarası ile Türkoğlu-2 OSB tüzel kişilik kazandı.

Böylece hem alanlara sığmayan Kahramanmaraş üreticisi kendine yer buldu. Hem de Türkiye’de OSB sayısı 372’ye ulaştı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu