Ekonomi

Kahramanmaraş’ta Çiftçilere tohum desteği!

Kahramanmaraş Elbistan İlçe Tarım ve Orman Müdürü İsmail Çitil, ‘Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi’ projesi çerçevesinde ilçedeki çiftçi ve üreticilere bakliyat tohumu dağıtılacağını söyledi.

Elbistan Ovasında kuru fasulye ve nohut üretimini arttırmak istediklerini vurgulayan Çitil, dağıtılacak tohumların bedelinin yüzde 75’inin bakanlık hibesi şeklinde olacağını bildirdi.

Tarlalarına nohut ya da kuru fasulye ekmek isteyen çiftçilerin, bedelin sadece yüzde 25’ini karşılayacağını ifade eden Çitil, üreticilere bu önemli fırsatı kaçırmamaları çağrısında bulundu.

Talep toplamaya başladıklarını dile getiren Elbistan Tarım ve Orman Müdürü İsmail Çitil, “2022-2023 sezonunda ekimi yapılmak üzere yüzde 75’i bakanlığımız hibesi olacak şekilde nohut ve kuru fasulye tohumu dağıtımı yapılacaktır. Tohum bedelinin sadece yüzde 25’i çiftçilerimiz tarafından karşılanacak.

İlçemizde bakliyat üretimi açısından büyük önem arz eden bu proje kapsamında talepleri almaya başladık. Nohut tohumu hibe desteğinden yararlanmak isteyen çiftçilerimiz ve üreticilerimiz, müdürlüğümüze başvurabilirler. Çiftçilerimize ve üreticilerimize şimdiden hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu