Ekonomi

Kahramanmaraş’ta ekonomik krize İslami çözüm!

Köklü Değişim Medya’nın Türkiye’de yaşanmakta olan mevcut ekonomik krize köklü çözümler sunan “Ekonomik Krize İslami Çözüm” başlıklı kampanyası kapsamında STK, parti temsilcileri ve yerel medya kuruluşlarını bilgilendirme ve sorularını yanıtlama yöntemiyle sürdürdüğü söyleşilerin sonuncusu Kahramanmaraş’ta gerçekleştirildi.

“Ekonomik Krize İslami Çözüm Söyleşileri” kapsamında Kahramanmaraş’ta siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, yerel medya temsilcileri, eğitimcilerle bir araya gelindi.

Köklü Değişim yazarlarından Ahmet Sapa’nın giriş konuşmasıyla başlayan söyleşi Köklü Değişim Yazarı ve İslam İktisat uzmanı Muhammed Hanefi Yağmur’un konuyla alakalı sunumuyla devam etti. Yapılan sunumun ardından soru-cevap faslına geçildi ve katılımcıların bir kısmı sorularıyla bir kısmı da görüş ve yorumlarıyla değerli katkılarda bulundular. Sorulan sorular İktisatçı Yazar Hakkı Eren ve İlahiyatçı Yazar Abdullah İmamoğlu, Yazar Musa Bayoğlu ve İslam İktisad Uzmanı Hanefi Yağmur  tarafından cevaplandırıldı.

Toplantıda İslam’ın her alandaki çözüm ve hükümlerinin gündeme getirilmesi, yönetim, ekonomi, eğitim ve sosyal alanlarda İslam’ın detaylı ve sahih çözümlerinin olduğu, bunların her platformda dillendirilmesi gerektiği vurgulandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu