Ekonomi

Kahramanmaraş’ta konut bir yılda yüzde 146 kazandırdı!

Bir gayrimenkul değerleme Platformu’nun araştırmasına göre kentte ev fiyatları yüzde 146 artarken kiraların artış oranı ise yüzde 83 olarak gerçekleşti.

Kahramanmaraş’ta konut fiyatının en çok arttığı ilçe ise Onikişubat oldu. İlçede ortalama metrekare fiyatları 6 bin 416 lira olarak açıklandı.

160 metrekarelik ortalama satılık konut fiyatı ise 1 milyonun üzerine çıkmış durumda.

Aynı özelliklerdeki ortalama satılık konut fiyatları 1,026,560 TL olurken, ortalama satılık konut büyüklüğü 160 metrekare olarak açıklandı.

EN ÇOK KAZANDIRAN İLÇELER…

Yıllık ortalamalara bakıldığında Haziran 2022 sonu itibarıyla konut için Kahramanmaraş’ta en fazla değer kazanan ilçeler sırasıyla Onikişubat, Göksun, Elbistan, Pazarcık, Türkoğlu oldu.

EN AZ KAZANDIRAN İLÇELER…

Yıllık ortalamalara bakıldığında Haziran 2022 sonu itibarıyla konut için Kahramanmaraş’ta en az değer kazanan ilçeler sırasıyla Dulkadiroğlu, Andırın, Afşin, Türkoğlu, Pazarcık oldu.

Kahramanmaraş’ta Ortalama Geri Dönüş Süresi 23 Yıl

Kahramanmaraş’ta satılık konutların ortalama metrekare birim fiyatı Haziran 2022 sonu itibarıyla 6,416 TL, aynı özelliklere sahip satılık konutların geri dönüş yani amortisman süreleri ise 23 yıl seviyesinde gerçekleşiyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu