Ekonomi

Kahramanmaraş’ta patronlar asgari ücreti beklemeden 500 TL zam yaptı

Asgari ücretle çalışan milyonlarca işçi marketten pazara iğneden ipliğe gelen zamlara yenik düşüyor. Patronlar şimdiden elini cebine attı. Asgari ücret zammını beklemeden 500 TL zam yaptı.

Türkiye’nin önde gelen sanayicileri çalışanları için kesenin ağzını açtı. Son dönemde enflasyondaki artışı dikkate alan Kahramanmaraşlı patronlar, çalışanlarına destek olmak için maddi yardımda bulunmaya başladı.

AYLIK 500 TL EK ZAM

Kahramanmaraş’ta tekstil patronu çalışanlarına aylık ilave 500 TL zam yaptı.

Tekstil sahibi Kadir Kurtul, “Son dönemde enflasyondaki artışa bağlı olarak çalışanlarımızın alım gücünün düştüğünü gözlemliyoruz. Çok şükür biz de işverenler olarak bu dönemde iyi kazanıyoruz. Bunda 4.150 çalışanımızın büyük emeği var. Çalışanlarımız olmazsa biz, biz olmazsak onlar olmaz. Birlikte kazanıyoruz, siparişlerimiz gayet iyi gidiyor” dedi.

Bu nedenle üç ay boyunca çalışanlarımıza 500’er lira vereceklerini aktaran Kurtul, “Yılbaşında da ilave bir ödeme yapmak istiyoruz” dedi. Birçok iş insanın benzer bir tutum sergilediğini söyleyen Kurtul, “İşverenler olarak bu süreçte üzerimize düşeni yapmalıyız” mesajı verdi.

Ayrıca, kentte tekstil alanında faaliyet gösteren Kipaş Holding, Nar Teks Tekstil, Nazar Tekstil, Nipaş Tekstil, Erdem Tekstil, Mem Tekstil, Kahramanmaraş Kağıt Sanayi AŞ. ve İSKUR Gurup firmaları aldıkları kararla personellerine 1500 ile 2000 TL arasında değişen tutarda destek verecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu