Ekonomi

Kahramanmaraş’ta Tekstil İhtisas OSB, Hız Kazandı

Kahramanmaraş, tekstil sektöründe önemli bir hamle yapmaya hazırlanıyor.

Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin Başkanı Mustafa Narlı, bölgenin şehre sağlayacağı katkıları ve çalışmaların son durumunu paylaştı.Başkan Mustafa Narlı, Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin bu yılsonuna kadar da bitirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Yıllardır üzerinde çalışılan ve Kahramanmaraş’ın tekstil sektöründeki önemini artırmayı hedefleyen Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi projesi, sona yaklaşıyor. Bölgenin Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Narlı, bölgenin ilk fabrikasının inşaatının başlamasıyla birlikte umutlu olduklarını belirtti.

Kahramanmaraş’ın tekstil sektöründe önemli bir ivme kazandırması beklenen ve üretim sahaları anlamında önemli bir yere sahip olan Kahramanmaraş Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Narlı, tüm tahsislerin yapılmasıyla birlikte üretimin en kısa sürede başlamasını planladıklarını dile getirdi.

Yılsonuna kadar tüm tahsisleri yaparak orada üretimin başlaması anlamında çalışmaların sürdürdüğünü hatırlatan Başkan Narlı, Büyük sanayinin yanı sıra Küçük Sanayi için belirlenen alanın biran önce tahsisinin gerçekleşmesi gerektiğini belirtti.

OSB Yönetim Kurulu Başkanı Rahmetli Mehmet Balduk’un döneminde Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin çalışmalarına başlandığını dile getiren Başkan Narlı, “Tabii çok zorlu bir süreçti. En zorunu da galiba bana bıraktılar. Ben de Mustafa Buluntu başkanla beraber Allah razı olsun. Şu anda altyapısının yüzde 75-80 bitirdik. İnşallah bu yılsonuna kadar da Allah nasip ederse bir kaza bela olmaz bitirmeyi düşünüyor.” dedi.

Tekstil İhtisas OSB’de ilk kazma vuruldu

Başkan Narlı, “Bugün bir orada parsel sahibi kazılara başladı, inşaata başlaması bizleri mutlu etti. Gittik beraber orada kendisiyle beraber yerinde inceleme yaptık. 5 parsel sahibi daha şimdi orada kotları almak istiyorlar. Biz de kesin tahsisleri yapıp orayı bir an önce ayağa kaldırmak istiyoruz. Allah nasip ederse 80 küsur parsel orada parsel var. İşte abilerimiz, küçük kardeşlerimiz hep beraber orayı ayağa kaldırmayı düşünüyoruz.” diye konuştu.

Küçük sanayi, büyük sanayi yan yana şehrimizi ayağa kaldıralım

Büyük sanayinin yanında tedarikçi olan Küçük sanayinin de Tekstil İhtisas OSB yerine almasının önemine değinen Mustafa Narlı, şunları söyledi: “Tekstil İhtisas Organize Sanayi bölgesi şehre çok katkı sağlayacak çok fayda olacak. Bizim olmazsa olmazımız küçük sanayi orada taahhüt ettikleri yeni bir an önce Sanayi Bakanlığı verirse daha hoş olur. Büyük Sanayi olmazsa küçük sanayi olmaz, Küçük sanayi olmazsa büyük sanayi olmaz. Oranın bir an önce yetiştirilmesi lazım. Bizim esas kanayan yaramız o küçük sanayi. Onu kurtaralım kine hep beraber, ikisi bir kurtarılmış olsun. Onun sözünü işte birkaç ay önce almıştık. Onların bir an önce burayı ayağa kaldırması lazım. Başta Vahit Kirişçi’nin emeği de çok büyük orada. Son dönemlerde o çok büyük gayret ama şimdi son aşamaya geldik. Sayın Bakanım gidip bizim Fatih Kaçır’la aramızdaki köprü vazifesini biraz daha arttırması lazım ki Sayın Bakanım orayı bize hızlı tahsis etsin de biz de iki sanayiyi birbirine entegre edelim. Küçük sanayi, büyük sanayi yan yana şehrimizi ayağa kaldıralım.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu