Ekonomi

Kahramanmaraş’ta TYP kapsamında 800 personel alınacak!

MEB 2022 yılı Personel Alımı başvuruları başladı. İŞKUR TYP üzerinde Kahramanmaraş dahil 24 şehir İçin 10 bin 987 Personel Alımı ilanı yayımlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB) bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere İŞKUR Toplum Yararına Programlar ( TYP) kapsamında 10 bin 987 TYP İşçi Alımı ilanı yayımladı. Kahramanmaraş’ta ilçelerle birlikte toplam 800 kişinin alınacağı bildirildi.

Bu kapsamda adaylar başvurularına Bugün itibari ile başlayabilecekler.

TYP Personel ve İşçi Alımına Kimler Başvuru Yapabilecek?

Toplum Yaraına Programlar afet, salgın, acil durum dönemlerinde ve diğer mücbir sebeplerde kamu hizmetlerinin desteklenmesi yoluyla işsiz kişilerin geçici olarak gelir desteği sebebi ile alınan personel ve işçi alımlarıdır. Buna göre başvuru için adaylardan,

– Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

– Kuruma kayıtlı olmak,

– 18 yaşını tamamlamış olmak,

– 31/5/2006 tarihli ve 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) ve (c) bentleri kapsamında SGK’ya bildirilmiyor olmak ve isteğe bağlı sigortalılık hariç aynı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (b) bendi kapsamında sigortalı olmamak veya belirtilen kapsamda sigortalı sayılmamak,

– Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,

– Öğrenci olmamak (açıköğretim öğrencileri hariç).

Yayımlanan TYP Personel alımları ile ” Aksaray, Artvin, Aydın, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Bolu, Düzce, Edirne, Erzurum, Iğdır, Kahramanmaraş, Kırklareli, Kocaeli, Muğla, Ordu, Rize, Sakarya, Sinop, Şırnak, Tunceli, Van, Yalova, Yozgat ” Şehirlerinde personel alımı yapılacak. Alım yapılacak Şehir, Kontenjan ve İlan Numarasına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu