Ekonomi

Kahramanmaraş’tan 14 ülkeye ambalaj ihracatı

Kahramanmaraş’ta 2010 yılında girdiği ambalaj işinde hedef büyüten iş insanı Ali Güzel 14 ülkeye ambalaj ihracatı yaparak ekonomiye katkı sağlıyor.

Kahramanmaraş’ta 2010 yılında ALG Ambalaj İthalat ve İhracat Limited Şirketi’ni kuran iş insanı Ali Güzel, baskılı ve baskısız olmak üzere iki kategoride Avrupa ve Arap ülkelerine ihracat yapıyor. İş potansiyelini artırmak için bir arkadaşının da önerisiyle Hollanda’ya giderek araştırma yapan Güzel, burada kurduğu şirket üzerinde ilk ihracatını gerçekleştirdi.
Zamanla yaklaşık 35 ülkeyi ziyaret eden Güzel, bu ziyaretlerinde bağlantı kurduğu 14 ülkeye ambalaj ihraç etmeye başladı.

Pandemiyle birlikte Türkiye’nin adeta ambalaj üssü haline geldiğini belirten Güzel yaptığı açıklamada şunları söyledi: “2010 yılında başladığım ambalaj ihracatında bugüne kadar 14 ülkeye ambalaj satmaya başladım. Avrupa’da ilk olarak Hollanda’da açtığım firma üzerinden satışa başlamıştım. O gün bugündür iş gezilerimi yoğunlaştırarak yeni pazar arayışına girdim. Zaman içerisinde yaptığım bağlantılar ile başta Hollanda ve İngiltere olmak üzere birçok Avrupa ülkesiyle birlikte, Umman, Irak, Bahreyn gibi Arap ülkelerine satış yapıyoruz. Verdiğimiz emeklerin karşılığını almak bizleri memnun ediyor. Hangi ülkede olursa olsun, müşterimizin bir palet ürün talebini dahi kapılarına kadar teslim ediyoruz. Çalışmalarımızı bu azimle sürdürerek ülkemize daha çok döviz kazandırmanın mücadelesi içerisindeyiz” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu