Yazarlar

Kim bu GENÇ KASİAD’lılar

Kahramanmaraş Sanayici ve İş adamları Derneği (KASİAD) 1998 yılında kuruldu.

Bu yıl yapılan kongrede, kadınlarında iş hayatında, daha fazla görev almaları ve dernekte de kadın yöneticilerin olması sebebiyle, ismini Kahramanmaraş Sanayici ve İş insanları olarak değiştirdi.

Bunun yanında, kuruluşundan bu yana Şehrin sanayici ve İşadamları arasında köprü olmayı hedefleyen kurum, geçtiğimiz yıllarda kendi bünyesinde kurduğu GENÇ KASİAD ile ivme kazanmaya devam ediyor.

Genç KASİAD Yönetim Kurulu tarafından organize edilen KASİAD ödüllerinde yaşadığı toplum için fark yaratan ve örnek teşkil eden kişi, kurum ve kuruluşların başarılarının taçlandırıldığı KASİAD ödül töreninde 13 kategoride 13 ödül Arsan Center’da sahipleriyle buluştu.

Ödül töreni, bürokrat, siyaset, sanat, spor ve iş dünyasından birçok ismi buluşturdu.

Bu yıl ilki gerçekleşen KASİAD ödül töreni bundan sonra geleneksel hale gelecek.

İlk defa düzenlenmesine rağmen, Spordan-Sanata, Gastronomiden-Turizme gerçekten güzel düşünülmüş ve tasarlanmış bir ödül töreni, gecenin en anlamlı ödülü ise, pandemi dolayısıyla özverili çalışmalarından dolayı sağlık çalışanlarına verilmesiydi. 

Kim bu GENÇ KASİAD’lılar? Tabi ki geleceğimiz olan gençler.

İyi okullarda okumuş, iyi eğitimler almış ve kendileri iyi yetiştirmiş dolu gençler, işte Kentin geleceğinin yapı taşları.

Eğitimlerini tamamlamış ve geriye dönerek kent için ne yapabiliriz’i tartışmaya başlamış ve yola çıkmış bir gurup genç.

KASİAD önceki dönem başkanı Ali Emiroğlu, geleceğin gençlerde olduğunu düşünerek, genç KASİAD’ın kurulmasına öncülük etmiş, onlara güvenmiş ve gençlerde bu gün gelinen noktada çalışmaları ile eski başkanı doğrulamıştır. Bugün gençler doğdukları ve doydukları kentte, babalarının temellerini attığı sanayi tesislerinde, çıtayı daha yukarıya nasıl taşırız diye çalışmalarını sürdürüyor.

KASİAD önceki dönem Başkanı Ali Emiroğlu’nun, derneğin internet sitesinde, Genç KASİAD’lılar ithafen yazdığı, “Yeni Bir Öykü Yazma Vakti” başlıklı yazısında  ‘KASİAD olarak çağı yorumlamak ve buna göre aksiyon almak bizim doğamızda var. Bundan dolayıdır ki, genel kurulumuzun hemen akabinde üçüncü kuşağı kurumsal bir üstyapı içinde buluşturduk. Onlar şimdi kendilerine sunulan imkanlardan  en iyi şekilde istifade ederek geleceği tasarlıyorlar.

Onlar, teknolojideki hızlı değişime hakim, bilgi ile ürün ve hizmeti buluşturan fikirlerle değer yaratmayı amaç edinmiş yeni nesil girişimciler, onlar bizim yarınımız. İşte bu gençler şimdi dünya ile rekabetimizde yeni bir sayfa açıyorlar.

Bir yandan, işletmelerini endüstri 4.0 ile uyumlu hale getirecek reformları yaparken; diğer yandan da büyük veriyi (big data) oluşturup, bunu KASİAD üyelerinin kullanımına sunmayı planlıyorlar.

Ulu önder Atatürk’ün de dediği gibi, bizim bütün ümidimiz gençliktedir. Gençliğe Hitabe adeta bugünler için yazılmıştır.

Bu destansı metni her okuduğumda gözlerimizin dolması, yüreğimizin çarpması da bundandır. Şimdi herkes için ve en çok bizim şehrimiz için yeni bir başarı öyküsü yazma vaktidir. O öyküyü yazacak kudret ise  ençlerimizdedir’ sözleriyle, Geleceğimiz olan gençlerimize güvenmemiz gerektiğini ifade etmiştir.

Hayatın içinde hata da yapacaklar bazen yanlıştı, tüm bunlarla tecrübe kazanacaklar. Yine de temennimiz gençlerimiz çok az hata yaparak veya hiç hata yapmayarak, işletmelerine, şehrimize, en önemlisi ülkemiz için güzel işler yapsınlar.

Haydi gençler yolunuz açık olsun.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu