Ekonomi

Lezita, Kahramanmaraş’ta kuracağı tesisle istihdamını iki katına çıkaracak

Türkiye’nin en büyük 100 sanayi kuruluşu arasında yer alan Lezita, ekonomiye sunduğu katkıya yönelik hedeflerini yükseltiyor.

Lezita, Kahramanmaraş’ta kuracağı tesisle doğrudan istihdamını iki katına çıkaracak. Bu yıl 50 milyon euro yatırım planlayan şirket, hijyene yönelik ulusal ve uluslararası sertifikalarıyla tüketici sağlığını garanti altına alıyor.

Yaklaşık 3 bin 500 kişiye istihdam sağlayan şirket, geçtiğimiz yıl yatırım kararını aldığı Kahramanmaraş Üretim Tesisi’nin temellerini atmaya hazırlanıyor. Lezita, Türkiye beyaz et sektörüne ivme kazandıracak ve ülke ekonomisine katkı sağlayacak bu yatırımla; doğrudan istihdam sayısını iki katına çıkaracak, dolaylı olarak ise 10 binden fazla kişiye iş olanağı sunacak.

Kahramanmaraş tesisi ile İç Anadolu, Güneydoğu, Doğu Anadolu’daki bölgelere ve oradaki tüketiciye daha yakın olacaklarını belirten Lezita Genel Müdürü Mesut Ergül, “Kahramanmaraş Üretim Tesisi’nin temelini yılın üçüncü çeyreğinde atacağız. İki yıl sonra devreye alınacak tesisimizle kapasitemiz iki katına çıkacak. Yaklaşık 130 milyon euro civarındaki yatırımla beraber Türkiye’nin dört bir tarafında daha fazla haneye ulaşabileceğimiz bir yapıya kavuşmuş olacağız. Yeni üretim tesisimiz, Lezita’nın önemli ihracat pazarlarından Ortadoğu ülkelerine olan yakınlığı ile de avantaj sağlayacak. Bu yatırımın hayata geçmesiyle birlikte Türkiye’de pazar lideri olmayı hedefliyoruz ” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu