Politika

Mahir Ünal, ‘AK Parti’de Makam Mevki Hesabı Olmaz’

AK Parti Samsun 85. Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı, TBMM AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal’ın da katılımıyla Atakum Sanat Merkezi’nde gerçekleşti.

Toplantıya katılan TBMM AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, AK Parti’de siyaset yapmanın olmazsa olmaz ilkelerinden bahsederek başladığı konuşmasında, AK Parti’nin bir dava hareketi olduğuna vurgu yaparak şunları kaydetti:

“Siyaseti ne niyetle yaptığımız çok önemli. AK Parti’de siyaset yapmanın böyle bir sorumluluğu var. Bizim tek derdimiz, bize güvenerek sorumluluk yükleyen milletimizin menfaatleridir. Haricinde bir kazanım elde etme niyeti olanların yeri AK Parti değildir, hiçbir zaman da olmayacaktır. Bizler; binlerce yıllık bir geleneğin bugünkü temsilcileri olarak; Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’da bu ilkesel duruşu gördüğümüz için kendisinin yol arkadaşı olduk. Kazanırken yanında olmaya, kaybettiği zaman ise terketmeye değil; birlikte yol yürümeye söz verdik. Ne için? Aziz Milletimiz için. Bizim yaşadığımız olumsuzlukları gelecek nesiller yaşamasın diye. Onlar için.”

Türkiye’nin; AK Parti iktidarı ile birlikte; çok hassas süreçleri başarıyla geride bıraktığını ve bugün Türkiye’nin 20 yıl önce hayal dahi edilemeyen bir noktada olunduğunu ifade eden Ünal, “Bu gelenek bozulmayacak. 2023 virajını da başarıyla geride bırakacağız. Aziz Milletimizin desteğiyle bu hassas süreci de başarıyla atlatacağız” ifadelerini kullandı.

Konuşması zaman zaman yoğun alkışla desteklenen TBMM AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal’ın konuşmasının ardından, basına kapalı bölüme geçildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu