Ekonomi

Marasta Dondurma yoluna emin adımlarla devam ediyor

Kahramanmaraş’ta 5 bin metrekare alan üzerine kurulu günlük bir ton üretim kapasiteli bir firma olan Marasta Dondurma son teknoloji ile hijyenik şartlarda üretimini sürdürüyor.

Marasta Dondurma Yönetim Kurulu Üyesi Onur Oğuzlar, pandemi sürecini değerlendirirken “Türkiye’nin 40 iline satış yapıyoruz. Pandemi büyüme hızımızı yavaşlatsa da ilerleyen süreçlerde tekrardan bu ivmeyi yakalayacak ve üzerine koyarak yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Herkesin kendisini Dondurmacı Abdullah Usta olarak tanıdığı Malatya’ya 34 yıldır hizmet eden ve şehrin en güvenilir esnaflarından olan Abdullah usta ve Oğulları babalarından aldıkları geleneksel yöntem teknikleri kurumsallaştırarak ADO dondurmanın bir ana kuruluşu Marasta dondurma ile yollarına devam ediyorlar. Kahramanmaraş’ta Adana yolu üzeri 3. Km de 5.000 metrekare alan üzerinde hizmet veren şirketin son teknoloji ile hijyenik şartlarda üretim yaptığını ifade eden Marasta Dondurma Yönetim Kurulu Üyesi Onur Oğuzlar , 52 çeşit meyveli dondurmayı hiçbir yapay aroma ve renklendirici kullanmadan doğal olarak ürettiklerini vurguladı.

KENDİ ÖZ KAYNAKLARIMIZI KULLANARAK SÜRECİ ATLATTIK

Koronavirüs ile mücadeleyi yorumlayan Oğuzlar, gösterilen çabanın takdire şayan olduğunu söyledi. Oğuzlar; “Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüsünden dolayı başta Türk Milletine, sonrasında tüm dünyaya geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Salgın sürecini birlik içerisinde atlatmaya çalışıyoruz. Ülke olarak İyi bir mücadele verdik. Hala da bu mücadeleyi sürdürüyoruz.

Bu süre boyunca da salgın şartları altında hijyeni ön planda tutarak nasıl çalışabiliriz, onun düzenlemelerini yaptık. Ayrıca bu süreçte tek bir işçi çıkarmadığımız gibi fazladan personel de istihdam ettik. Kendi öz kaynaklarımızı kullanarak kimseyi kırmadık. Hiçbir personelimizi yarı yolda koymadık. Bu konuda içimiz oldukça rahat ve mutluyuz” dedi.

Herkesin kendisini Dondurmacı Abdullah Usta olarak tanıdığı bir isim. 1975 senesinden beri bu işin içinde. Kahramanmaraş’ın en eski ustaların elinde yetişti. 34 yıldan beri kanal boyunda Malatyalılara hizmet veriyor. Malatyanın en tanınmış en güvenilir esnafı. Bizlerde babamızdan aldığımız bu emaneti kurumsallaştırıp yolumuza devam ediyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu