Ekonomi

MEB’den Kahramanmaraş’a kamulaştırma ödeneği

AK Parti Kahramanmaraş İletişim Ofisi’nden yapılan kamuoyu duyurusunda Milli Eğitim Bakanlığı’ndan talep edilen 4 milyon 650 bin TL kamulaştırma ödeneğinin Kahramanmaraş’a ulaştığı belirtildi.

Kahramanmaraş’ın eğitim sorunlarının çözüme kavuşturulması noktasında AK Parti Kahramanmaraş Milletvekillerinin büyük gayret gösterdiği ifade edilerek şu açıklama yapıldı;

“Kahramanmaraş’ımızın eğitim sorununun giderilmesi noktasında; TBMM AK Parti Grup Başkanvekilimiz Sn. Mahir Ünal, TBMM İçişleri Komisyon Başkanımız Sn. Celalettin Güvenç, Milletvekillerimiz Sn. Ahmet Özdemir, Sn. Mehmet Cihat Sezal, Sn. Habibe Öçal ve Belediye Başkanlarımız ile birlikte büyük bir gayret göstermekteyiz. Depreme dayanıklı olmaması nedeniyle yıkılan ve yerine çağın modern gereksinimlerini karşılayacak yeni bir okul yapılan eski adıyla Dumlupınar İlkokulu yeni adıyla Dumlupınar Şehit Haşim Yenigül İlkokulunun saha genişletilmesi için verdiğimiz mücadelede sonuç almanın mutluluğunu yaşadık. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan ekonomik durgunlukta okulumuzun saha genişletilmesi için hak sahiplere ödenmek üzere Milli Eğitim Bakanlığımızdan talep ettiğimiz 4 milyon 650 bin TL kamulaştırma ödeneği ilimize geldi. En kısa sürede hak sahiplerine ödenmeye başlanacaktır. Hemşerilerimize hayırlı olsun.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu