Ekonomi

Şahin Balcıoğlu, ‘Güçlü ekonomiye doğru koşarak gidiyoruz’

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şahin Balcıoğlu, “Güçlü ekonomi diyoruz ve güçlü ekonomiye doğru da koşarak gidiyoruz. Kahramanmaraş için Cumhuriyet tarihinin en büyük ihracatını yaptığımız şu günlerde, bu gücümüzü çalışanlarla paylaşmak istedik.” Dedi.

Balcıoğlu, kentteki bir çok sanayicinin işçilere destek olmak amacıyla önümüzdeki 3 aylık sürede maaşların yanında destek ödemesi yapılacağını açıkladı.

Sanayileşmenin üst düzey olduğu Kahramanmaraş’ta, kur farkıyla birlikte piyasada yükselen fiyatlardan dolayı işçilerine destek olmak isteyen sanayici iş adamları destek ödemesi kararı aldı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Balcıoğlu, her firmanın kendi ölçüsünce işçilerine destek vereceğini, ortalama rakamın aylık 500 lira olduğunu, daha yüksek yada düşük verenlerinde olabileceğini söyledi.

Ekonominin pandemiyle başlayan bir sürece girdiğini ve bu sürecin bir sürü olumsuzluğu beraberinde getirdiğini belirten Balcıoğlu, “Bu olumsuzluk da, fiyatlar yükseliyor ve ülke ekonomisine yansıyan bu olumsuzluklar insanların günlük hayatlarında mutsuzluklara sebep oluyor. Biz her zaman birlikte olduğumuz her konuda başarılıyız. Bu süreçte ne yapabiliriz diye arkadaşlarımızla bir konuştuk. Çalışanlarımızla bir bütün olup, her şeyi paylaşabileceğimiz bir destek olalım istedik. Kasım Aralık ve Ocak ayını kapsayacak şekilde işletmelerimizin büyük bir bölümü işçilerin maaşlarına destek olmak amacıyla herkes kendi ölçüsünce bir ödeme yapacak.” dedi.

Balcıoğlu, yeni enflasyon ve asgari ücretle birlikte yılbaşında bu konunun tekrar gözden geçirileceğini ifade ederek, “Bu iyileştirme sadece çalışanlara olmadı. Çünkü çalışanlar bu parayı aldıklarında erteledikleri bir alışverişi yapmak için çarşıya esnafımıza gidecek. Bu çalışma belki damla ama biliyoruz ki, damlalardan seller oluşur. Bu selin ilk hamlesini biz kendi şehrimizde, kendi insanımıza başlatmak istedik. Güçlü ekonomi diyoruz ve güçlü ekonomiye doğru da koşarak gidiyoruz. Kahramanmaraş için Cumhuriyet tarihinin en büyük ihracatını yaptığımız şu günlerde, bu gücümüzü çalışanlarla paylaşmak istedik.” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu