EkonomiPolitika

Türkoğlu Belediyesi, Belediyecilik harikası projeler üretiyor!

İlçe belediyeciliği anlamında sadece bölgedeki değil ülke genelinde birçok belediyeye rol model olan Türkoğlu, metropol ilçe olma yolunda hızla ilerliyor.

Teknik, sosyal ve kültürel  belediyecilik kapsamında yaptığı hizmetlerle farkını ortaya koyan Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçe Belediyesi, her yaş grubuna yönelik  hizmetler vermekle birlikte “Genç Dostu Belediye” imajını güçlendiriyor.

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, toplumun her kesimine ve ilçenin her ihtiyacına yönelik projeleri bulunduğunu belirterek, “Türkoğlu hızla büyüyor ve buna bağlı olarak ihtiyaçlar da artıyor. Buna rağmen ilçemizde gülen yüzleri görmek bize doğru yolda olduğumuzu gösteriyor” dedi.

MİLLET MEYDANI 2. ETAP ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Türkoğlu’na nefes aldıracak, projelerden olan Millet Meydanın 2. Etabının çalışmaları aralıksız olarak devam ediyor. Eski hükümet konağı yerine yapılacak olan 2. etap Millet Meydanında; Atatürk Merasim Alanı, Selçuklu mimarisinde Konak, Mescit, Dinlenme yerleri ve çeşitli bölümler olacak.

Millet Meydanı’ndaki çalışmaları yakından takip eden Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, çalışmaların kısa zaman içerisinde biteceğini belirterek, “Türkoğlu’na gönül verdik. Milletimize hizmet için samimiyet ve gayretle çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

SOSYAL BELEDİYECİLİKTE SINIR YOK

“Sosyal belediyecilikte sınır tanımıyoruz” diyen Osman Okumuş 2022 yılında sosyal belediyecilik konusunda adımlarını hızlandırdı.

Türkoğlu Belediyesi Yaz etkinlikleri kapsamında Türkoğlu Millet Meydanında düzenlediği açık hava sinema günleri, çeşitli etkinliklerin yanı sıra eğlence aktiviteleri, hediyeler ve ikramlarla sosyal belediyeciliğin en önemli örneklerinden birini daha gösterdi.

Açık hava sinema gösterileri ile vatandaşa farklı bir deneyim yaşatan ve gönlünü kazanan Başkan Okumuş tüm  vatandaşlara ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür etti.

Sosyal Belediyecilik kapsamında hizmette sınır tanımayan Türkoğlu Belediyesi Sosyal Tesislerine bir yenisini daha ekleyerek 25. tesisi olan “Çobantepe İmran Kılıç Sosyal Tesisleri’’ açılış törenini gerçekleştirildi.

Her mahalleye bir sosyal tesis yapan Türkoğlu Belediyesi, yedi ay önce vefat eden AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili merhum İmran Kılıç’ın adını Çobantepe mahallesine yaptığı sosyal tesise verdi.

Türkoğlu Belediyesinin Çobantepe Mahallesine kazandırdığı Sosyal Tesisin içesinde Bay-Bayan Taziye evi, Millet Konağı, Sağlık Ocağı, Tam Aydınlatmalı Halı Saha, Yürüyüş Yolu ve Oyun Grupları yanında kamelyalar yer alıyor.

YOL MEDENİYETTİR

Daha güzel ve daha yaşanılır bir ilçe için çalışmalarını sürdüren Türkoğlu Belediyesi,”Yol medeniyettir” ilkesinden hareketle ilçenin birçok farklı noktasında kilit parke, çevre düzenleme ve yol yapım çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

TÜRKOĞLU’NUN SİMGESİ BU PROJE

Görev aşkıyla Türkoğlu’nun gelişmesi, büyümesi ve metropol ilçe olması için çalışmalarını aralıksız sürdüren Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, ilçenin kazandırdığı birbirinden önemli projeyle bütünlük sağlaması amacıyla ilçenin sembolü olacak girişine başlattığı ‘Hoş Geldiniz’ yazılı Şehir kapısı çalışmalarını sürdürüyor.

Türkoğlu ilçesini Kahramanmaraş’a bağlayan kara yolu üzerine inşa edilen Şehir Kapısı tamamlandığında görüntüsü, ihtişamı ve mimarisiyle ilçenin tarihi, kültürel ve sosyal yapısını simgeleyecek.

TÜRKOĞLU’NA ÇOK YAKIŞACAK

Ziyaretçilerini bu kapıda karşılamayı hedefleyen Başkan Okumuş, şunları söyledi:

“Yapacağımız işin kalıcılığı ve Türkoğlu’muza kattığı değeri önemsiyoruz. Daha önce de yaptığımız tüm çalışmalarımızda ve projelerde alnımızın akıyla çıktık. Metropol ilçe olma yolunda emin adımlarla ilerleyen İlçemiz Türkoğlu’na yakışır bir şehir kapısını inşa ediyoruz. Hemen yanına ise ilçemizdeki tüm şehitlerimiz anıtını yapıyoruz. Şehrimize ve memleketimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

TÜRKOĞLU BELEDİYESİ ÖĞRENCİLERİN YANINDA

Eğitim alanındaki çalışmalarıyla iyi bir nesil yetişmesi için çaba gösteren Türkoğlu Belediyesi, ilçedeki öğrencilerin milli ve manevi değerlerin daha iyi anlaşılabilmesi için Konya, İstanbul, Bursa, Şanlıurfa ve Çanakkale gezileri düzenledi.  

‘Sosyal belediyecilik’ anlayışıyla hizmetlerini sürdüren Türkoğlu Belediyesi, ilçede okuyan öğrencilere yönelik tarihi ve kültürel gezi turlarına devam ediyor. Bu kapsamda Türkoğlu Belediyesi her ay olduğu gibi bu ayda ilçede okuyan gençleri, ecdadımızın büyük zaferle kazandığı Çanakkale’ye uğurladı. Öte yandan, öğrenciler Çanakkale gezisi öncesi İstanbul’da düzenlenen geleceğin bilim yıldızları milli teknoloji hamlesi olan TEKNOFEST’i ziyaret etti. Belediye Başkanı Osman Okumuş, ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada, “Gençlerimizi ilk olarak İstanbul’da düzenlenen geleceğin bilim yıldızları milli teknoloji hamlesi olan TEKNOFEST’e sonrasında ise ecdadımızın büyük zaferler kazandığı Çanakkale’ye uğurladık” dedi.

TÜRKOĞLU SPORUN VE SPORCUNUN YANINDA

Etno Spor Kültür Festivali’nde düzenlenen Geleneksel Okçuluk turnuvasında Türkoğlu Avasım Geleneksel Okçuluk kulübü sporcularından Talip Polat 1. olurken, Aysun Demirci ise bayanlar kategorisinde 3. oldu.

Türkoğlu Avasım Geleneksel Okçuluk kulübü 5. Etno Spor Kültür Festivali’ne damga vurdu.

İstanbul’da düzenlenen ve dünyanın en geniş kapsamlı geleneksel spor şöleni olan festivaldeki Geleneksel Okçuluk turnuvasında Türkoğlu Belediyesi adına yarışan Türkoğlu Avasım Geleneksel Okçuluk kulübü sporcularından Talip Polat şampiyon olurken, bayanlar kategorisinde ise Aysun Demirci 3. olarak müsabakaları bitirdi.

Sporcuların aldığı bu önemli başarıyla ilgili Türkoğlu Belediyesinden yapılan açıklamada, “Sporcularımıza, bizlere bu gururu tekrardan yaşattıkları için teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz” ifadelerine yer verildi.

Okumuş, genç dostu belediyecilik anlayışıyla gençlerin her alanda başarı merdivenlerini emin adımlarla tırmanmaları için desteklerinin süreceğini sözlerine ekledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu