Politika

Başkan Okumuş;  ‘Alo evde bakım hizmeti başlattı’

Sosyal projeleri ile gündemden düşmeyen Türkoğlu Belediyesi, mahallelerde yaşayan bakıma ihtiyacı olan vatandaşlarına yönelik yeni bir hizmet daha başlattı.

Yaşlılar ve engelli vatandaşlar, Türkoğlu Belediyesinin 0530 342 91 30 ile 0344 618 10 05 nolu numarasını arayarak, Belediyenin içerisinde bulunan Beyaz masa birimine talep de bulunuyor. Bu talep üzerine Belediye ekipleri geri dönüş yaparak randevu veriyor. Verilen randevu sonrası özel ekiplerden oluşan belediye görevlileri, özellikle yaşlı ve engelli vatandaşlara yönelik ücretsiz olarak bu hizmeti veriyor.

Özel olarak ‘Alo evde bakım’ aracı dizayn eden Belediye, araç içerisine tüm malzemelerini fazlasıyla temin ediyor. Özel araçlarına binen işinin erbabı görevliler, talep eden vatandaşların evlerine verilen randevu saatine göre giderek ücretsiz olarak saç sakal ve kişisel bakımlarını yapıyorlar.

Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş yapmış olduğu konuşmada; Halkla yakından ilgilenen bir belediye başkanıyım. Bununla yetinmeyip daha fazla projeler yaptık. Özellikle berbere gelemeyecek kadar yaşlı olan, yatalak olan ve engelli olan vatandaşlarımıza mobil aracımız ve özel ekiplerimizden oluşan görevlilerle, evlerinde bu hizmetleri veriyoruz.  Benim için büyük bir hizmet.  Alt yapıdan üst yapıdan daha fazla insana dokunan harika bir proje.  Yakın zamanda da mobil sünnet ve evcil hayvanlarımıza yönelik bir projemiz var. Projemizden faydalanan tüm hemşerilerime sıhhatler olsun.  

Alo Evde Bakım Hizmetinden faydalanan 68 yaşındaki Ahmet AVŞAR; Belediyenin alo evde bakım hattı uygulamasını duydum ve aradım. Pazartesi gününe randevu aldım.  Belediye görevlileri geldi saç sakal tıraşımı ve bakımlarımı yaptılar. Bu projeyi hazırladıklarından dolayı Osman Başkanıma ve ekibine teşekkür ediyorum, dedi.

107 yaşındaki Mustafa Andız’ın oğlu Enver Andız ise; Pandemiden dolayısıyla çarşıya berbere gidemediğinden dolayı, Türkoğlu Belediyesinin yeni hizmetini aradık. Babam adına bu hizmetinden dolayı Belediyemize ve başkanımıza teşekkür ediyoruz,dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu