Ekonomi

e-ticaret iş birliği protokolünde imzalar atıldı

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütünün (FAO), Tarım ve Orman Bakanlığı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile ortaklaşa yürüttüğü proje kapsamında Kahramanmaraş ve 9 ilde bulunan 13 tarımsal kalkınma kooperatifi, e-ticaret konusunda iş birliği protokolüne imza attı.

Avrupa Birliği (AB) finansmanı ile hayata geçirilen “Sosyoekonomik Entegrasyonun Desteklenmesi ve Geçim Sağlama İmkanlarının Yaratılması Aracılığıyla Türkiye’de Geçici Koruma Altındaki Suriyeliler ile Ev Sahibi Toplulukların Dayanıklılığının Geliştirilmesi Projesi” kapsamında kurulan kooperatiflerin temsilcileri, İzmir’deki bir otelde bir araya geldi. 

Açılış konuşmalarının ardından “Güçlü Geçim Dayanıklı Toplum” sloganıyla yürütülen projede Adana, Bursa, İzmir, Hatay, Gaziantep, Kilis, Manisa, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Van’da bulunan 13 kooperatif temsilcisi, FAO uzmanları ve hukuk danışmanları rehberliğiyle hazırlanan Kooperatifler e-Ticaret İş birliği Protokolü’nü imzaladı.

Proje kapsamında kooperatifler, “HepYerinden” markası altında bir araya gelecek. Kooperatifler, tüm alanlarda ortak stratejiler geliştirerek, dijital pazar kuracak.

Programda konuşan Nazende Kadın Kooperatifi başkanı Zeynep Yavuz, “FAO Birleşmiş Milletleri Gıda Tarım Örgütü, Türkiye genelinde FAO ‘nun  desteklediği 10 kadın kooperatifinin bir araya geldiği toplantıya Urfa’yı temsilen katıldık burada E ticaret anlaşmasının e-imzasını attık” ifadesini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu