Ekonomi

HİSARMAK fuarın ilgi odağı oldu

8. Uluslararası Tekstil Makineleri Fuarına katılan firmalardan HİSARMAK MAKİNA Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Topal, bu yıl ki katılımdan memnun kaldıklarını ifade ederek, “pandeminin getirmiş olduğu kısıtlamaların kalkması ile fuarlar artık daha kalabalık ancak türk girişimcileri ve işadamları sürekli yatırım yapıyor, işini büyütüyor. Fuarlara ilgi ve alakanın artmasının bir sebebi de bu” dedi.

2015 yılında kurulan yurtiçinde 20 den fazla ilde yurdışında 6 ülkede iş yapan HİSARMAK MAKİNA Endüstiyel Buhar kazanları, kömürlü, doğalgazlı ve biyokütle yakıtlı enerji santralleri imalatı alanında faaliyet gösteriyor. HİSARMAK MAKİNA Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Topal fuarla ilgili olarak;

“Bu yıl 4. Kez katıldığımız fuarda yerimizi aldık. Bu yıl geçen yıllara nazaran katılımın daha yüksek olduğunu gözlemliyoruz. Katılımlarından dolayı iş adamlarına teşekkür ediyoruz. Fuarların devam etmesi firmalar için hem marka değerlerinin artması hem de yeni ürünlerin tanıtımı noktasında çok önemli” ifadelerini kullandı.

Topal Hisarmak Makine hakkında şu bilgileri verdi;

“HİSARMAK yurtiçinde tekstil, makine ve ısıtma soğutma sektöründe ki fuarlara katılıyor. Yurtdışında ise Taşkent, Moskova ve Milano fuarlarına katılıyor.

HİSARMAK Ortadoğu ve Orta Asya da 6 ülkeye ihracat yapıyor. Yurtiçinde 20 den fazla ilde makinelerimiz çalışıyor.

Bu yıl fuar daha fazla üst düzey yöneticinin ve teknik ekibin yer aldığı bir buluşma oldu. Yurtdışından bizim davetimiz üzerine gelen arkadaşlarımız da var. katılımcılar ürünlere karşı daha bir ilgiliydi. Standalarımızı gezen katılımcıların eleştirilerini almak ve yorumlarını dinlemek bizim için çok önemli.

Yerel yönetimler fuarlara önem veriyor. Bu konuda onlara teşekkür ediyoruz. Fakat fuarların tanıtımı noktasında eksiklikler var. Fuarın adı Uluslararası olmasına rağmen katılım bölgesel kalıyor. Yurt çapında katılım olsa bile çok iyi olur fakat tanıtım konusu çözülmeli.

Bu konuda elbette pandeminin getirmiş olduğu kısıtlamaların kalkması ile fuarlar artık daha kalabalık ancak Türk girişimcileri ve işadamları sürekli yatırım yapıyor, işini büyütüyor. Fuarlara ilgi ve alakanın artmasının bir sebebi de bu”  

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu