Ekonomi

Kahramanmaraş Tekstil Makinaları Fuarı bugün ziyarete açılıyor

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde; İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (İTHİB) ana sponsorluğunda ve KOSGEB’in desteğinde gerçekleşecek olan Kahramanmaraş Tekstil Makinaları Fuarı bugün ziyarete açılıyor.

ULUSAL VE ULUSLARARASI TEKSTİL TEKNOLOJİSİ ÜRETİCİLERİ FUARDA BİR ARAYA GELECEK

Türkiye’den ve dünyadan tekstil teknolojisi üreticilerini, tekstilin yuvası Kahramanmaraş’ta dokuzuncu kez buluşturacak olan KTM 2022, Kahramanmaraş Fuar Merkezi’nde (KAFUM) gerçekleştirilecek. ECR Fuarcılık Yöneticisi Ümit Vural, geçen yıl gerçekleştirilen KTM ile ilgili de bazı veriler paylaşarak, “2021 yılında gerçekleştirilen fuar katılımcıların ve ziyaretçilerin ilgi odağı olmuştu. Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen fuarımızın ziyaretçi sayısı bir önceki döneme göre yükselmiş, ticaret hacmi ve katılımcıların ikili görüşmelerden elde ettiği sonuçlar bakımından çok başarılı bir fuardı. Ulusal ve uluslararası ölçekte katılım sağlayan ziyaretçiler KTM’nin büyük bir buluşma noktası olduğunu tescillemiş oldular. Bu yıl gerçekleştireceğimiz fuar için de yerli ve yabancı firmalardan aldığımız katılım talepleri memnuniyet verici” dedi.

Kahramanmaraş Tekstil Makineleri Fuarı’nın sadece bölgenin değil dünyanın da tekstil sektörüne ilişkin önemli fuarlarından biri olduğunu vurgulayan Ümit Vural, fuarın aynı zamanda tekstil firması yöneticilerinin yanı sıra sektör çalışanlarının da ilgi odağı olduğunu ve tekstil sektöründen her kesimin bir araya geldiği ender yerlerden biri olduğunu dile getirerek, ”Yurt dışında gerçekleştirilen fuar maliyetlerinin yüksek olması, pandemi ve TL’deki değer kaybı nedeniyle yurt dışındaki bu fuarları ziyaret edemeyen sektör çalışanları için KTM fuarı büyük bir fırsat.” dedi.

Uluslararası KTM 2022 Fuarı’nın sektörün önemli paydaşlarını bir araya getirmesinin yanı sıra, Uluslararası Tekstil Zirvesi’nin (UTZ) de eş zamanlı yapılacak olması beklentileri yükseltiyor. Fuarın sağlayacağı B2B görüşme avantajı, geniş sunum olanakları ve makine şovlarının ziyaretçi ve katılımcılara yeni iş fırsatları oluşturması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu