Kültür-Sanat

Kahramanmaraşlı Yazar’dan İlk Roman Denemesi

Yedi Güzel Adamın memleketi Kahramanmaraş’ın Pazarcık İlçesinde doğup ilk ve orta öğrenimini aynı ilçede tamamlayan ve 1986 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini Ankara’da bitirerek memuriyet hayatına aynı yerde başlayan Şair Yazar Ahmet Sandal, “etik değerler, iletişim, vatandaş odaklı yönetim ve kamuda etkili idare ve etkili denetim alanlarındaki çalışma ve etkinlikleriyle ve eğiticiliğiyle birlikte kitap yayınlama faaliyetlerini de sürdüren Şair Yazar Ahmet Sandal, 2006 ile 2020 yılları arasında şiir ve içsel gelişim alanında çıkarttığı 10, 2021 yılında 7 kitaptan sonra, bu sene 8. kitap olarak Roman çıkartmıştır.

Kahramanmaraşlı Şair Yazar Ahmet Sandal’ın 2021 yılı içerisinde çıkarttığı kitaplarının isimleri ve konuları aşağıdaki listede görülmektedir.

1- Gariplerden Bir Yolcu (Şiir Kitabı)

2- Başlamak ve Başarmak (İçsel Gelişim Kitabı)

3- Söz Harmanı (Şiir Kitabı)

4- Başarıya Çocukluktan Gidilir (İçsel Gelişim Kitabı)

5- Şiir Denizinde Bir Sandal (Şiir Kitabı)

6- Hiç Böyle Düşünmemiştim (İçsel Gelişim Kitabı)

7- B’aşk’a Şiir (Şiir Kitabı)

Kahramanmaraşlı Şair Yazar Ahmet Sandal, bu seneki bu 7 kitaptan sonra  “Gariplerden Bir Yolcu” isimli ilk romanını kitap olarak yayınlamıştır. Zaten bu senenin ilk kitabı da “Gariplerden Bir Yolcu” isimli şiir kitabı idi.

Şair Yazar Ahmet Sandal, bu seneki sekiz kitap çıkartma planını 10 adet kitap ile hedef yükselttiğini de belirtmiştir. Sandal, “bu yılın sona ermesine daha 3 ay var. İnşaallah bu üç ay zarfında iki kitap daha çıkartacağım. Çünkü vakit var. Yine birisi şiir, diğeri içsel gelişim kitabı olacaktır. Şiir kitabımın ismi “Yaşadım mı, Yaşlandım mı?” ve içsel gelişim kitabının ismi ise “5 D: Dur, Duy, Dinle, Düşün ve Doğrul.” isimlerinde olacaktır. Haydi hayırlısı olsun” demiştir.

Ahmet Sandal romanı hakkında şu noktanın altını özenle çizmiştir. “Belki ya da belli ki bu kitapta yazılanlar size “garip” gelebilir. Kitaptakileri okudukça “olabilir mi” diyerek soracağınız belki de onlarca yer ve bölüm olacaktır. Kitaptaki konuşmaları, olayları ya da kahramanları da “garip” bulabilirsiniz. Normaldir. Zaten kitabımın adı, “Gariplerden Bir Yolcu.” Adı üstünde, yani, bu kitaptakilerin size “garip” gelmesi şaşırtıcı olmayacaktır.”

Şair Yazar Ahmet Sandal, bizlere verdiği demeçte şu hususları özellikle belirtmiştir. “Yeni romanlarım peşpeşe gelecektir. Bürokrasideki gözlemlemelerimi, toplumda görüp de müşahede ettiklerimi ve özellikle fakirliği, çileyi, derdi ve kapitalist ekonomide ezilenleri romanlarımda anlatacağım ve bunların yanında aşk ve sevda ile ilgili de romanlarım olacaktır. İnşaallah. Çünkü aşk ve sevgi her daim vardır. Ne kadar da zorluk ve sıkıntılar içerisinde olsak da aşk, sevda, sevgi ve umut her daim vardır.”

Edebiyat alanında ilk roman denemesini gerçekleştiren Şair Yazar Ahmet Sandal’a başarılar diliyoruz. Şiirde, köşe yazılarında ve içsel gelişim alanında ilgiyle okunan eserleri olan Ahmet Sandal bu alanda da iz bırakacaktır. Bunu biliyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu