Ekonomi

Kahramanmaraş’ta Girişimci Kadınlar zirvesi gerçekleştirildi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Kariyer ve Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (KAGİM) ve Kariyer Girişimcilik ve İnovasyon Öğrenci Topluluğu tarafından ‘Girişimci Kadınlar Zirvesi’ gerçekleştirildi.

KSÜ Cahit Zarifoğlu Konferans Salonunda iş dünyasında önemli başarılara imza atan kadın girişimcileri bir araya getiren ‘Girişimci Kadınlar Zirvesi’nin açılış konuşmasını üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can yaptı.

Kariyer ve tecrübe paylaşımlarının yapıldığı faaliyetleri önemsediklerini ve desteklediklerini ifade eden Rektör Can, iş dünyasında önemli başarılar elde eden girişimci kadınları öğrencilerle bir araya getiren zirvenin verimli geçmesi temennisiyle konuşmasını tamamladı.

KSÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Taşlıyan da kısa bir selamlama konuşması gerçekleştirdi.

Açılış konuşmalarının ardından iki oturumdan oluşan Girişimci Kadınlar Zirvesine geçildi. Zirvenin ilk oturumunda: Piserro/Atlas Giyim’den Ayşegül Kısakürek Dinçer, Nazar Tekstil’den Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Nazlı Ceylan Balduk Kurtul, Tekstil İhracat Müdürü Merve kalay, Şahanlar Ahşap’tan Müzeyyen Özşahan, Hanedan Danışmanlık Kurucusu Proje Yönetim Uzmanı Handan Aslan, Hışvahan Kurucusu Mine Özmen ve BB Estetik Kurucusu Seda Balkarlı girişimcilik ve kariyer süreçleri hakkında katılımcıları bilgilendirdiler.

Zirvenin ikinci oturumunda ise Girişimci Kadınları Destekleme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı, Mühendis Gamze Aşnük, Proje Müdürü Fatma Mehtap Özdemir, İnsan Kaynakları Yöneticisi Ufuk Ekinci, NLK Soft Bilişim Yönetim Kurulu Başkanı Nalan Kurt, E-Ticaret Uzmanı Bilgisayar Mühendisi Damla Atsan ve ev tekstil ve perakende sektöründe faaliyet gösteren Ayfer Yorulmaz girişimcilik serüvenlerini paylaştılar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu