Ekonomi

Kahramanmaraş GSB kura sonuçları isim listeleri yayınlandı!

Gençlik ve Spor Bakanlığı 1017 sürekli işçi alımı için Kahramanmaraş’ta kurada çıkan personel adaylarının isimleri belli oldu.

İŞTE İSİMLER…

İŞKUR tarafından gönderilen nihai listelerde yer alan adaylar için 31 Ağustos 2022 tarihinde noter huzurunda yapılan Gençlik ve Spor Bakanlığı 1017 sürekli temizlik işçisi asil ve yedek kura çekimi sonuçları pgm.gsb.gov.tr internet adresinden yayınlandı.

Belge teslim etmeye hak kazanan adaylar, Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerine evraklarını verebilecek. Adaylar sonraki süreçte GSB 767 sürekli işçi, 144 engelli sürekli işçi ve 106 eski hükümlü sürekli işçi alımı sözlü sınavlara katılacaklar.

Gençlik ve Spor Bakanlığı kura sonuçları isim listeleri Pgm.gsb.gov.tr internet adresinden yayınlandı. Bakanlığın taşra teşkilatında temizlik görevlisi meslek kolunda 144’ü engelli, 106’sı eski hükümlü statüsünde olmak üzere toplam 1017 sürekli işçi alımı için 12 Ağustos’ta sona eren başvuruların ardından, kura çekimi 31 Ağustos’ta yapıldı.

Adaylar asil ve yedek isim listelerini Bakanlığın internet adresinden öğrenebilecek. Belge teslim etmeye hak kazanan adaylar 12 – 14 Eylül 2022 tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde evraklarını il müdürlüklerine götürebilecekler.

GSB KURA SONUÇLARI İSİM LİSTELERİ YAYINLANDI

Bakanlığın taşra teşkilatında temizlik görevlisi meslek kolunda 767 sürekli işçi, 144 engelli sürekli işçi ve 106 eski hükümlü sürekli işçi olmak üzere toplam 1017 sürekli işçi kadrolarına Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 12’nci maddesi gereği Türkiye İş Kurumu tarafından gönderilen nihai listelerde yer alan adaylar için 31 Ağustos 2022 tarihinde noter huzurunda kura çekimi gerçekleştirilmiştir.

EVRAK TESLİMİ NE ZAMAN?

Kura çekimi sonucu asıl olarak belirlenen adaylar, başvuran sayısı açık iş sayısının dört katını geçmediği için kura çekimi yapılmadan doğrudan belge teslim etmeye hak kazananlar ile öncelik hakkı bulunan ve doğrudan belge teslim etmeye hak kazanan adaylar 12 – 14 Eylül 2022 tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde başvuru yapmış oldukları Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerine belgelerini teslim edeceklerdir.

Kura çekimi sonucu asıl olarak belirlenen adaylar ile öncelik hakkı bulunan ve doğrudan belge teslim etmeye hak kazanan adaylardan belgeleri geçerli olmayan veya süresi içerisinde belge teslimi yapmayan adayların yerine yedek listede yer alan adaylardan sırasıyla 15 – 16 Eylül 2022 tarihleri arasında mesai saatleri içerisinde ilgili Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri tarafından belge teslimi çağrısı yapılacaktır. Belirlenen süre içerisinde talep edilen belgeleri doğru ve eksiksiz teslim etmeyen adaylar sözlü sınava katılma haklarını kaybetmiş sayılacaktır.

TESLİM EDİLECEK BELGELER NELER?

a) En az Ortaöğretim (lise ve dengi) öğrenim düzeyine sahip olduğunu gösterir diploma veya e-Devlet üzerinden alınmış doğrulama kodu bulunan mezuniyet belgesi,

b) Beyan formu (Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerince belge teslimi esnasında temin edilecektir.)

SÖZLÜ SINAVLAR NE ZAMAN?

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından teslim alınan belgeler incelendikten sonra belirlenen şartları taşıdığı tespit edilen ve sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların sözlü sınav tarihleri Bakanlığımız (www.gsb.gov.tr) internet sitesinde daha sonra ilan edilecektir. Sürekli işçi alımına ilişkin her aşamada Bakanlığımız internet sitesinde yapılacak duyurular tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu