Ekonomi

Kayaş Kurubuz paketli gıdalarda raf ömrünü uzattı

2020 yılında yeni nesil soğutma, ısıtma ve ısı sabitleme özelliklerine sahip olan akıllı Shock-Pack ile inovatif bir çalışmayı imza atan Kayaş Kurubuz, plastik ambalaj üretiminde geliştirdiği ve raf ömrünü 7 gün uzatan ambalajı ile markasına artı bir değer daha katarken, ürün yelpazesini de güçlendirmeyi sürdürüyor.

SEKTÖRÜNDE LİDER

Kurubuz, alüminyum kaplar, plastik bardaklar, kaşıklar, strafor, reyon kap, 1/2 kaplar, plastik kase ve plastik kaplardan oluşan ürünlerini uluslararası kalite belgeleriyle taçlandıran Kayaş Kurubuz, İlkeli, sorumlu ve yenilikçi yaklaşımlarıyla lider ambalaj tedarikçisi olmanın haklı gururunu yaşıyor.

Doğru Ambalaj’ ile sağlıklı ürünlere ulaşmada müşterilerine fark yaratıp, rakiplerinden ayrışan Kayaş Kurubuz, Kahramanmaraş’ta 2007 yılından beri faaliyet gösteriyor. Kurulduğu günden beri bünyesinde yer alan Ar-Ge ve Ür-Ge birimleri sayesinde “ilkleri” hayata geçiren Kayaş Kurubuz Ambalaj Plastik Gıda Yalıtım A.Ş., sektöründe hiç kimsenin üretmediğini üreterek, tek olma özelliğini koruyor. İlkeli, sorumlu ve yenilikçi yaklaşımlarla lider ambalaj tedarikçisi olma yolunda hızla ilerliyor. 

Yılların tecrübesi ve sağlam alt yapısı ile müşterilerine hizmet veren Kayaş Kurubuz, tecrübeli ve profesyonel kadrosuyla  her gün yeni başarılara imza atıyor

DOĞA İLE DOST HAMMADDE

Ürünlerinde tamamıyla birinci sınıf geri dönüşebilir yani doğayla dost hammadde kullanan Kayaş,  tasarım konusunda da ayrıcalığını hissettiriyor. KAYAŞ Ür-Ge & Ar-Ge ekibi; Orijinal ve estetik modellerini, kendi tasarımcı ekibinin, müşteri beklentilerini dikkate alarak , “Siz düşünün biz biz yapalım” sloganıyla oluşturuyor.

Kahramanmaraş bölgesinde dondurma üreticilerinin ürünlerinin sağlıklı bir şekilde uzun mesafelere taşınması ihtiyacını görerek faaliyetlerine kurubuz üretimi ile başlayan Kayaş Kurubuz ürün yelpazesine her geçen yıl yenilerini dahil ediyor. Son teknolojiyi yakından takip eden Kayaş Kurubuz, bunun yanı sıra seri üretim, dağıtım pazarlama ve ürünün adaptasyonunda da adından söz ettiriyor.

“Kayaş A.Ş.,  2007 yılından yerli ve milli imkanlar ile kurulan ve günümüze kadar önemli başarılara imza atarak ve toplumsal işlemleri yerine getirmede gereken yapılanmayı sağlayarak kendi alanında önem arz eden bir kuruluş olarak yerini almıştır” diyen Bayazıt, şunları kaydetti:

2009 yılından itibaren  de sektörün ambalaj ihtiyacını karşılamak adına kurubuzun yanı sıra enjeksiyon ve ısıl işlem ile tek kullanımlık polietilen, polipropilen, polistiren üretimi ve pazarlama alanlarında hizmet vermeye başladığını anımsattı. 

“Firmamızın sağlam temellerin basamakları olan kalite, hijyen ve yeniliklere açıklık bugün halâ devam etmektedir. Sektöründe üstün kalite ve doğru hizmet anlayışıyla kendisini kanıtlamış olan firmamız ülke çapında, uluslararası platformlarda hizmet ve üretim konusunda söz sahibi firmalar arasında yer almayı ve bu haklı gururu taşımayı kendisine ilke edinmiştir.

Şirketimiz üstlenmiş olduğu misyonu devam ettirmek, taşıdığı bayrağı daha yukarılara taşımak, daha fazla üretim daha fazla istihdam, ihracat ve imalatta daha ileriyi hedefleyerek ülke ekonomisine katkıda bulunmayı amaç edinmiştir.”

YERLİ VE MİLLİ İMKANLARIN ÖNEMİ

 Pandemi sürecinin  yerli ve milli imkanların bulunmasının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gördük. Kayaş A.Ş olarak önümüzdeki yıllarda hedeflerimize ulaşmak için öncelikle yerli ve milli stratejik adımlar atarak bu konuda azim ve kararlılığımızı her daim ortaya koyan bir yapının içinde yer alacağız.

Dondurma, sütlü tatlı, ayran, yoğurt, unlu mamul, şekerleme, içecek, işlenmiş et ürünleri üreticilerinin yanı sıra yarı mamul ürünlerin nihai son kullanıcıya ulaştığı perakende, toptan ve catering müşterilerine hizmet verdiklerini belirterek, şunları söyledi:

“Şirket bünyesinde bulunan Ar-Ge ve Ür-Ge birimleri sayesinde hammaddeyi baskılı, sleeveli, etiketli, paketli mamul haline getirebilen makine parkuru bulunan firma, BRCGS AA, İSO 9001 ve İSO 14001 standart ve kalite belgeleri ile bölgede tek olma özelliğini taşıyor.”

“ Türkiye’nin sektörde öncü kuruluşlarına ambalaj tedarikinde stratejik iş ortağı konumundayız. ”

“2007 yılında üretimine başladığımız kurubuz imalatımız uzun süreli inovasyon çalışmaları neticesinde 2020 yılında yeni nesil soğutma, ısıtma ve ısı sabitleme özelliklerine sahip olan ürünümüz akıllı Shock-Pack ile piyasaya sunulmuş ve saha çalışmalarımız devam etmektedir. Ayrıca plastik üretimimizde geliştirmiş olduğumuz hammadde ile ürün raf ömrünün 7 gün uzatılması sağlanmıştır. Ambalajlarımızı sütlü tatlı sektöründe kullanan müşterilerimizden bu inovasyonumuza yönelik ilgili olumlu dönüşler alınmıştır.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu