Ekonomi

KMTSO 14. Meslek Komitesi üyeleri  Mustafa Buluntu’ya Hayırlı olsun ziyaretinde bulundu

KMTSO 14. Meslek Komitesi Meclis üyesi Durmuş Karcıoğlu başkanlığında komite üyeleri ,  Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına seçilen Mustafa Buluntu’ya  hayırlı olsun ziyaretinde bulundular..

KMTSO da Saat 14 00 de bir araya gelen : 14. Meslek Komitesi yeleri KMTSO Başkanı Mustafa Buluntu ‘ya hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdiler.

14. Meslek Komitesinde  Turuncu liste ile bağımsız olarak seçime giren ve bağımsız kazanan Durmuş Karcıoğlu , 14. Meslek komitesi üyelerini yanına alarak KMTSO yönetim kurulu başkanı Mustafa Buluntu’yu makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerin sundular.

KMTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Buluntu’ya  meslek komitesindeki üyelerin mesleğin sorunlarını dile getirdi.

Öncelik olarak : 14. Meslek komitesi üyelerini , şehrin protokolü ile KMTSO da bir akşam yemeğinde bir araya getirmek istediğini birlik ve beraberlik içinde çalışmak istediklerini söyledi.

KMTSO Meclis üyesi Durmuş Karcıoğlu ve ekip arkadaşları Fatih Koşargelir, Talip Moroğlu , Çağrı Tülünce, Enes Kaptanoğlu, Mehmet Akif Özalp, ve Mehmet Özata, Kürşat Doğan, Fikret Toprakkale , Murat Yılan hayırlı olsun ziyaretinde memleket meselelerini konuştular.

KMTSO Meclis üyesi Durmuş Karcıoğlu: “ Meslektaşlarımızın Kahramanmaraş bazlı sorunları ve genel sorunlar var, birinci olarak İnşaat Malzemeleri satan üyelerimizin artık bir toptancılar sitesine ihtiyacımız var bunun için uygun bir yerde KMTSO öncülüğünde toplantıcılar sitesi istiyoruz.

Diğer yandan ise : Özellikle müteahhitlerimizi ve emlak alım satımı yapanları yakından ilgilendiren emlak ekspertiz raporu meselesi ve yasal düzenlenmesi konusunda sadece Kahramanmaraş değil Türkiye genelindeki odalarımızın tek ses olarak makul bir düzenleme çıkmasını bekliyoruz.

KMTSO Meclis üyesi ve 14. Komite üyelerini dinleyen Başkan Mustafa Buluntu :” Biz hep şunu söylüyoruz birlik ve beraberlik içinde hareket edelim.

Birlikte güç olalım, Kahramanmaraş kazansın.

Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi Kuruluyor Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası’nda (KMTSO) Başkanı Mustafa Buluntu; Oda olarak Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi kurulması yönünde çalışmaları başlattıklarını söyleyerek Kahramanmaraş için hayırlı olmasını diledi.

Başkan Mustafa Buluntu  ,” Ticaret Borsası ve Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkârlar Odasıyla protokol imzaladı. Kahramanmaraş’ın hakkı olanı el birliği ile alalım istedik.

Kahramanmaraşlı sanayicilerin Güneş enerjisinden GES yararlanarak elektrik maliyetini düşürmesi için , Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Narlı, Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ahmet Kuybu  Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi kurulması yönünde Protokol imzaladık ve müracaatımızı yaptık,” şehrimize , esnafımıza , sanayicimize hayırlı olsun, “ dedi.

Başkan Buluntu, Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi kurulması Şehrimize Yeni yatırım teşvikleri kapsamında Enerji İhtisas Endüstri Bölgesi başvurumuzu yaptık. Özellikle Elbistan Bölgesinde Geniş bir Organize sanayi Bölgesi kurulması için. Burada inşallah Organize sanayi bölgemizi kuracağız. Yapılacak olan yatırımlar şehrimizin kalkınması için çok önemlidir şu ana kadar 500 yakın müracaat aldık..” dedi. 

“BİZ ŞEHİR OLARAK TALİBİZ”

Biz şehir olarak buna 3 odayla birlikte talibiz. Biz kendi yatırımcılarımızı yönlendirmek istiyoruz. Biz bütün üyelerimize duyuru yapacağız. Bu taleplerimizi karşılamak için de Kahramanmaraş’ımıza ilk müracaatımızı yaptık. Güçlü bir protokol imzaladık kendi aramızda. İnşallah neticesinin de hayırlı olmasını diliyorum. “ diye konuştu.

Her Meslek komitesi ile üyeleri ve yönetim olarak 15 günde bir toplantı  yaparak 29 meslek komitesi toplantılarını bir yılda bitirmeyi planlıklarını ifade eden Başkan Muluntu: “ Sadece Meslek komitesinin değil elimizden gelen ferdi olaylara da müdahale ediyoruz,” dedi..

Daha sonra 14. Meslek komitesi üyeleri ile günün anısına resim çekildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu