Ekonomi

Sabancı gurubu Kahramanmaraş’taki dev tesisi sattı!

Sabancı gurubuna ait Çimsa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş’nin Maddi Duran Varlıklarının Satımı kapsamında bulunan Kahramanmaraş’taki Hazır Beton Tesislerinin satış işlemi gerçekleşti.

ÇİMSA’dan KAP’a yapılan açıklamaya göre, söz konusu tesis ile Türkiye genelinde farklı illerde bulunan diğer tesisler 110 milyon EURO bedelle, Ferpa İnşaat Sanayi Petrol Ürünleri Tic. ve Paz. Ltd. Şti.’ye devredildi.

KAP’a yapılan açıklama şöyle;

“15.06.2022 ve 22.07.2022 tarihli KAP açıklamamızda belirtilen ve Şirketimiz aktifinde/mülkiyetinde bulunan Niğde Entegre Çimento Fabrikası, Kayseri Entegre Çimento Fabrikası, Ankara Çimento Öğütme Tesisi ile Başakpınar, Ambar, Nevşehir, Cırgalan, Aksaray, Ereğli ve Kahramanmaraş Hazır Beton Tesislerinin, bu tesislerde yer alan sabit varlıklar ile bunlarla bağlantılı diğer varlıkların KDV hariç 110 milyon EURO veya karşılığı Türk Lirası bedelle Ferpa İnşaat Sanayi Petrol Ürünleri Tic. ve Paz. Ltd. Şti.’ye devrine ilişkin 15.06.2022 tarihinde imzalanan Varlık Satış Sözleşmesi kapsamında varlık devirlerleri, sözleşme hükümleri çervesinde 28.07.2022 tarihi itibarıyla devir işlemleri gerçekleştirilmek ve devir bedeli tahsil edilmek suretiyle tamamlanmıştır.’’

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu