Ekonomi

Anatomi Sağlık Ürünleri Kahramanmaraş’ın gururu oldu

Anatomi Sağlık Ürünleri Kahramanmaraş’ı gururlandırmaya devam ediyor.

Pediatrik ve yetişkin oksijen maskesi, Nebulizer cihaz yetişkin ve çocuk teknolojisinde toplamda 2 milyon 200 bin adet sağlık ürününü Türkiye genelinde 300’ün üzerinde sağlık kuruluşuna ulaştıran şirket, kaliteli sağlık hizmetini vatandaşla buluşturuyor.

2003 yılında kurulan ve 2016 yılında üretime geçen Anatomi Sağlık Ürünleri A.Ş. ürettiği oksijen maskesi, nebüler cihaz, nazal sonda ile Kahramanmaraş’ın tek üretici firmasıyken ülkenin de lider firması haline geldi.

6000 metrekare kapalı alanda üretim yapan ve bölgede tek ürün üzerinde firma baskısı olan tek firma olan Anatomi Sağlık Ürünleri A.Ş., 2018 yılından beri 3 ülkeye de ihracat gerçekleştiriyor.

Şirket, ürettiği oksijen maskesi, nebüler cihaz ve nazal sonda ile sadece Kahramanmaraş’a değil Türkiye’ye ve dünyaya soluk aldırdı. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Onaran, “Nebülizer maske OnPlast Markası ile Türkiye’de ilk defa yüzde 65 partikül parçalama oranına sahip oldu. Maske solunum zorluğu çeken hastaların ciğerlerine daha kolay ulaştığından sağlık kuruluşlarının öncelikli tercihi haline geldi. Biz de dünyadaki daha fazla ülkeye soluk aldırmak için ihracat ülke sayımızı 10’a çıkaracağız” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu